10 minut na odpočinek: Někdy toho máme až nad hlavu, a to jak v práci, tak i doma. Když ale cítíte, že se toho na vás valí moc, není lékem zrychlit, ale naopak na chvíli zvolnit, uvolnit se a vyčistit si hlavu. Uvidíte, že pak vás i mnohem snáze napadne, jak si vše zorganizovat, co je podstatné a co naopak můžete vynechat.

Procházka se psem

Možná nebude jen 10minutová, a zabere vám třeba i půl hodiny. Ale to nevadí. Na čerstvém vzduchu si vyčistíte hlavu zdaleka nejlíp. A navíc vás váš psí kamarád rozhodně povzbudí a rozveselí. Nesmíte se ale na procházce v duchu zaobírat tím, co ještě musíte stihnout. Raději se věnujte psímu miláčkovi – aportujte mu, dávejte mu povely, proběhněte se s ním, schovávejte se mu…

Jóga

Snad žádné jiné tělesné cvičení tolik nepročistí mysl jako jóga. Vyberte si pozice, které vám jdou a dělají se vám snadno. Provádějte je pomalu a důsledně. Všechno prodýchejte. Ostatně – myslete jen na dýchání a cvičení, ať nemají šanci přijít jiné myšlenky.

Zdroj foto: pixabay

Meditace

K józe patří i meditace. Krásně vás uvolní a připraví na další nápor práce. Zkuste pro začátek nějaké jednodušší varianty. Některé můžete najít na youtube. Anebo vyzkoušet poněkud zvláštní přístroj – psychowalkman, kde vás vizuální a zvukové efekty povedou k tomu, čeho byste chtěli meditací dosáhnout.

Poslouchání oblíbené hudby

A nemusí se jednat jenom o hudbu relaxační. Položte se na zem, třeba do pozice „mrtvola“ neboli Savasana, kterou znáte z jógy. Pusťte si svou oblíbenou hudbu a jen se zavřenýma očima poslouchejte.

Tanec

S oblíbenou hudbou souvisí i tanec. Tanec opravdu krásně uvolňuje tělo i mysl. Máte rádi hudbu, která je spíše taneční? Pak asi nevydržíte ležet v relaxační poloze, ale pusťte se směle do tance – je pravda, že tuto relaxaci budete provádět spíše doma než v práci, aby si o vás kolegové a šéf nemysleli něco zvláštního…

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno