Zdroj foto: pixabay

Je tady jaro a ke svému slovu se hlásí každoroční detoxikace. Protože nemůžete téměř nikam chodit než do přírody, využijte toho a natrhejte si mladé lístky bylinek, které vám jako detoxikační kúra výborně poslouží.

Jaké bylinky budeme potřebovat

Na detoxikační kúru budeme potřebovat: mladé lístky brutnáku lékařského, kopřivy dvoudomé a bršlice kozí nohy. Brutnák najdete zplanělý na slunných místech anebo si jej můžete pěstovat na zahradě. Kopřivu vám nemusíme dlouze představovat, tak si do vaší zahrady najde cestu sama. A bršlice – tu najdete nejčastěji na stinných místech, na březích potoků nebo na okrajích lesů.

Jak si vyrobíme detoxikační nápoj – detoxikační kúra

Hrst směsi těchto lístků nasbíráme za slunného, teplého a bezvětrného počasí. Opláchneme je, nakrájíme na menší kousky a dáme do mixéru s 250 ml vody. Rozmixujeme dohladka. Necháme louhovat asi 10 minut a přecedíme. Pokud chcete nápoj nějak dochutit, nabízí se citronová šťáva a/nebo med.

Zdroj foto: pixabay                                Brutnák lékařský

Jak nápoj pijeme

Nápoj popíjíme postupně – jednu sklenici denně, a to nejlépe po dobu 14 dní. Pozor: nepijeme na noc, protože nápoj a bylinky v něm obsažené jsou močopudné. A také nepřekračujeme uvedené dávkování, protože bylinky mohou mít ve větším množství i projímavé účinky.

Jak nápoj uchovávat

Nejlépe by bylo připravit si nápoj každý den čerstvý. Pokud ale bylinky potřebné k jeho výrobě rostou daleko od vašeho bydliště, můžete si lístků nasbírat více a nápoj vyrobit do zásoby – v lednici určitě vydrží aspoň 5 dní.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno