Přesto, že léto už skončilo a na chodnících se objevuje první spadané listy, stále ještě máme mnoho důvodů k radosti. Jsou totiž věci, které k podzimu neodmyslitelně patří a v létě je zkrátka dělat nemůžeme. Nebojte se příchodu zimy a vyhledávejte věci, které potěší vaše tělo i mysl. Pokud vás nenapadá, jak si udělat radost, inspirujte se tímto článkem. Jaké jsou mé osvědčené tipy, které vás zaručeně zbaví podzimní chmurné nálady?

  • Zpomalte

Že se vám nechce nic dělat? Nevadí. S ubývajícími paprsky je pro naše tělo přirozené, že chce více odpočívat. Jeho funkci ovlivňuje melatonin, hormon, který reaguje množství přijímaného denního světla. Proto se nebraňte se svým pocitům a s klidným svědomím si dopřejte večer pro sebe. Zachumlejte se pod peřinu a začtěte se do svého oblíbeného románu. Anebo se podívejte na film, který vám zaručeně zvedne náladu.

  • Relaxujte

Doplnit energii, které nám s příchodem prvních chladnějších dnů ubývá, můžeme jedině dostatkem odpočinku. K tomu neodmyslitelně patří relaxace. Nemusíte nutně chodit do wellness centra, rozmazlovat se můžete i doma. Připravte si voňavou koupel s mořskou solí, zapalte si svíčky a odpočívejte. Vaše tělo, a především mysl, vám za to bude vděčná.

  • Jezte lehká jídla, která vás zahřejí

Abyste se cítila dobře i po fyzické stránce, je nezbytně nutné tělu dodávat kvalitní stravu s dostatkem vitamínů. Přirozeně, v takovém počasí je to poslední po čem toužíte miska ledového salátu. Proto vsaďte na teplá a lehká jídla. Pochutnejte si na polévce nebo na zeleninovém ragú. Využije sezónních surovin a uvařte si například vynikající dýňový krém.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno