rozchod

Zdá se, že dlouhodobé vztahy jsou čím dál tím častěji připisovány jako výsada našich rodičů nebo prarodičů. Čím dál tím více jich ztroskotává na poměrně banálních problémech a vypadá to, že jen málokterý pár je schopen své problémy skutečně efektivně vyřešit. Máte i vy za sebou sérii kratších vztahů, které vám nevyšly ze zcela bezvýznamných důvodů? Lámete si hlavu s tím, čím to tak asi může být? Podívejte se na přehled nejčastějších důvodů rozchodu.

  • Máme spoustu možností

V současné době už si moc dobře uvědomujeme, že máme na výběr. Nejenom co se týče naší budoucnosti, povolání a dalším osudu, ale můžeme si také vybrat, kdo bude po našem boku. To je na jednu stranu jedna z nejlepších věcí naší generace, na druhou stranu také jedna z nejhorších. Neustále nás totiž sužuje pocit, že tam někde nás čeká něco lepšího. A jak je známé, je snazší věci zahodit a pořídit si nové, než je spravit.

milenci

  • Nedokážeme efektivně řešit problémy

Pakliže ve vztahu nastanou nějaké problémy, nejsme schopni je vhodným způsobem vyřešit. Hádky jsou často zbytečné a přehnané a až příliš často nikam nevedou. Než abychom vyhledali odbornou pomoc, přikláníme se k variantě útěku, spíše než abychom se pustili do překonávání překážek a budování něčeho dlouhodobějšího.

  • Nepřiznáme vlastní chybu

Kromě toho, že máme na výběr ze spousty možností a nedokážeme moudře vyřešit žádný spor, obvykle nám dělá problém přiznat si, že chyba může být i v nás. To je posledním nejčastějším důvodem, proč opouštíme vztahy, aniž bychom vyčerpali všechny možnosti řešení krize. A také toho, proč dáváme přednost jakékoli jiné variantě, včetně té být úplně sám. Protože i single život je v dnešní době víc „in“ než „problémové vztahy“.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno