V letošním roce nás letní počasí překvapilo rozhodně dříve, než jsme očekávaly. To má bezesporu své výhody. Jednou z nich je pravidelný relax u vody a samozřejmostí je také krásné opálení. Víte, co všechno si s sebou zabalit do plážové tašky, aby vám během slunění vůbec nic nechybělo?

  • SPF ochrana

Tou nejdůležitější věcí v naší plážové kabelce je zcela určitě opalovací krém. Nezapomeňte na to, že by měl mít SPF faktor adekvátní vaší pleti. Pokud máte typicky světlou pleť, rozhodně byste na důkladnou ochranu neměla zapomínat. Obličej bychom pak měly všechny bez rozdílu chránit krémem s SPF 50. Nejenom, že tím budeme předcházet vzniku nevzhledných pigmentových skvrn, ale zároveň i předčasnému stárnutí pleti.

  • Pokrývka hlavy

Pokrývka hlavy není důležitá jen pro vaše ratolesti. Ani vy byste neměla podceňovat horko a sílu sluníčka. Pořiďte si nějaký klobouk nebo kšiltovku, který vás nejen ochrání před Sluncem, ale zároveň vám dodá stylový vzhled.

plavky

  • Balzám na rty

Ačkoli se to nemusí na první pohled zdát, Slunce je agresivní nejen k naší kůži, ale i k našim rtům. Protože jsou chráněné jen tenkou vrstvou kůže, snadno dochází k jejich přesušování. Nezapomínejte je proto pravidelně balzamovat a předcházet jejich rozpraskání.

  • Zásoba vody

Hydratovat, hydratovat a hydratovat. To platí samozřejmě i během běžného dne, ale obzvlášť pak v průběhu parného letního dne. Proto si s sebou do kabelky přihoďte dostatečné množství tekutin, a nejlépe pak úplně obyčejné pitné vody.

  • Knížka

No a v neposlední řadě využijte odpočinku jako příležitost k tomu, abyste se nejen krásně opálila, ale udělala také něco pro svou mysl. A především si krásného počasí do syta užijte!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno