Zdroj foto: pixabay

Narození dítěte je vždy nádhernou a dojemnou událostí pro celou rodinu, blízké příbuzné i přátele. Novopečená maminka se chce co nejdříve pochlubit svým drobečkem a ostatní členové rodiny a blízcí se zase předhánějí v tom, co děťátku darovat. Jaké jsou takové nejvhodnější dárečky?

Moje první knížka

Pro – zejména prvorozené – dítě, na které bude ještě dostatek času i na vyplňování prvních slovíček do knížky, se určitě hodí některá z nepřeberných prvních knížek, do kterých se zapisuje, jak miminko roste, co už umí atd. Jestliže se vám žádná na trhu nelíbí, zkuste ji vytvořit sami – pomocí jakéhokoliv programu na vytváření fotoknih.

Háčkovaná a pletená výbavička

Jestliže oplýváte schopnostmi v oblasti ručních prací, tak právě pro miminka se plete a háčkuje nejlépe. Svetříčky, botičky, rukavičky jsou poměrně malé a jdou rychle od ruky. Větší kousky, jako je zavinovačka nebo deka do kočárku, budou zase pastvou pro oči pro všechny kolemjdoucí.

Zdroj foto: pixabay

Hrací deka

Úplně malé miminko ji možná hned nevyužije, ale zato až povyroste, bude jeho průvodcem na ležení, hraní, sezení i lezení. Hrací deku můžete samozřejmě koupit, ale taková vlastnoručně vyrobená, třeba patchworková, bude dokonalým originálním dárkem.

Praktické dárky

Nevíte si rady a s nastávající maminkou jste se nestačili domluvit? Pak vězte, že plínky, jednorázové plínky, vlhčené ubrousky a přebalovací podložka se budou hodit vždy. Když je navíc pěkně zabalíte do dárkového koše, budou vypadat i velmi esteticky. A každá maminka ocení, že jí odpadl okamžitý výjezd na nákupy s novorozencem.

Hračky

I když samozřejmě víte, že miminko zpočátku žádné hračky nepotřebuje, jeho růst je natolik rychlý, že i k narození můžete darovat hračku. Ono se na ni brzy dostane. Jen vybírejte hračky kvalitní, popřípadě svůj výběr konzultujte s maminkou (třeba bude chtít jen hračky české výroby, nebo jen dřevěné apod.).

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno