Bohužel ani miminkům se nevyhýbají nemoci, a tak je potřeba jim ulevit. Průmyslově vyráběné léky až na výjimky nejsou určeny pro miminka a také by jim mohly uškodit. Naštěstí existuje řešení ve formě léčivých bylinek, které jsou šetrné ke zranitelnému dětskému tělíčku. Vyberte si z následujícího přehledu to, co pomůže právě vašemu děťátku!
Eukalyptus proti rýmě
Trpí-li miminko rýmou, což je poměrně častý případ, není to žádná těžká nemoc, ale tak malému tvorečku to značně znepříjemňuje život. Ulevte svému miminku tak, že kápnete pár kapek eukalyptového oleje na polštářek v postýlce, a uvidíte, že nosík miminka se brzy uvolní.
Majoránkové máslo proti rýmě
Dalším přírodním prostředkem proti rýmě je majoránkové máslo. To si můžete vyrobit jednoduše doma sami, když smícháte kousek másla se sušenou majoránou, poté uchováváte v ledničce. Miminku můžete namazat zátylek a kousek másla namazat i pod nosík.
Levandule na spaní
Nemůže vaše miminko usnout? Možná jej ruší nějaké vlivy z vnějšího prostředí, které vy už ani nevnímáte. Pomozte mu usnout přírodní cestou – do postýlky položte látkový sáček naplněný sušenou levandulí.
Levandulový olej na masáže miminka
A levandule ještě jednou. Jste nadšeni možností masáží miminek? Pak zvolte lehoučký levandulový olejíček. Miminku krásně promastí pokožku a ukolébá ho k večernímu spánku. Nejvhodnější doba pro masáže je večer po večerním koupání. Masáže si miminka opravdu užívají a nejinak je tomu v případě maminek.
Anýzový čaj proti kašli
Postihl vaše miminko kašel? Zkuste mu uvařit anýzový čaj. Možná mu nebude úplně chutnat, ale pokuste se do něj vpravit alespoň pár lžiček a určitě se mu uleví.
Měsíčková mast na suchou pokožku
Má vaše miminko suchou pokožku, která má tendenci se loupat? Pak mu vyrobte domácí měsíčkovou mast. Můžete použít klasické sádlo, které rozpustíte, a nasypete do něj sušené květy měsíčku. Necháte ztuhnout a několik dní odstát. Poté opět rozehřejete, přecedíte a necháte ztuhnout. Tuto domácí mast aplikujte 2x denně na pokožku miminka, kde je to potřeba, a kůže se zanedlouho přestane loupat. Pokud máte podezření na atopický ekzém, pak se raději poraďte s lékařem.
Více článků najdete na portálu mamci.cz