Snad každá z nás touží po krásné, zdravě vypadající pleti. Jen málokterá je ale se svou pletí spokojená. Přestože je pro nás ženy přirozené, že důsledkem hormonálních změn jsme v některých obdobích našich cyklů náchylnější k tvorbě akné, jsou úplně obyčejné věci, které bychom mohly dělat, aby naše pleť vypadala lépe. Které to jsou?

  1. Jezte zdravě

Přestože se o tom neustále hovoří, mnoho žen pořád ještě zdravé stravování podceňuje. Chtě nechtě, nezdravé návyky se na naší pleti odrážejí. Někteří dokonce pleť označují za zrcadlo našich střev. Zkuste tedy do svého jídelníčku zařadit více čerstvých potravin, především ovoce a zeleniny. Naopak se vyhýbejte průmyslově zpracovaným a geneticky modifikovaným potravinám. Omezit byste měli i mléčné výrobky a jednoduché cukry, které problémy s pletí mnohdy vyvolávají.

2. Pijte dostatek čisté vody

Rovněž velmi často podceňovaný bod. Záměrně nepíši „dostatečné množství tekutin“, ale „čisté vody“ z toho důvodu, že mnoho žen si chybně zařazuje do pitného režimu i kávu nebo černý čaj. Tyto nápoje náš organismus naopak dehydratují a pokud si je nedokážete odepřít, doplňte je vždy alespoň shodným množstvím čisté vody.

3. Každý den se odličujte

Toto pravidlo je důležité zejména pro ženy, kterým už není 20. Každý večer se pravidelně odličte, zejména pokud jste zvyklá používat velké množství make-upu. Pleť potřebuje přes noc zregenerovat a pořádně se nadechnout. Ucpané póry jsou jednou z hlavních příčin vzniku akné. Nepodceňujte to.

4. Čas od času dopřejte své pleti oddych

V neposlední řadě zkuste své pleti někdy ulevit. Neskrývejte se každý den pod silnou vrstvou make-upu, a naopak zkuste vyzdvihnout svou přirozenou krásu. Uvidíte, že vaše pleť se vám za to odvděčí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno