Bruslení je stále oblíbenou aktivitou, a to nejen pro dospělé, ale i pro děti. My dospělí můžeme bruslením shodit nějaké to kilo po vánočním debužírování, děti se dokonale vyskotačí. Kam ale vzít děti bruslit?
Zimní hala
Zimní hala, která pronajímá své prostory na bruslení pro veřejnost, má jednu obrovskou výhodu – můžete si jít zabruslit prakticky po celý rok. Malé děti, které si ještě nejsou na bruslích tolik jisté, si mohou zapůjčit oporu, díky které se naučí bruslit opravdu každý. Nepodceňte oblečení – v hale bývá často i chladněji než venku (zvláště při teplých zimách), takže se hodí zimní bunda nebo kombinéza, čepice, šála i rukavice – ty jsou vhodné i z bezpečnostního hlediska: když dítě spadne, nikdo mu nepřejede holé ruce bruslemi. V zimních halách počítejte se vstupným, které platí i doprovod, který nebruslí. A pozor: Nemáte-li brusle, na ledovou plochu v botách nesmíte.
Tip: V zimní hale obvykle funguje i půjčovna bruslí a broušení bruslí.
Venkovní kluziště
Bruslit venku je mnohem zábavnější a má to tu správnou atmosféru. Venkovní kluziště vznikají zejména v Praze u nákupních center. Vstupné je oproti hale nižší a zapůjčení opory na bruslení je možné (někde mají velmi oblíbené tučňáky). Doporučujeme také teplé oblečení a dospělákům nepopíjet všudypřítomný svařák – to se pak na bruslích těžko hledá rovnováha.
Rybník
Když se zadaří, že v zimě zamrzne rybník či nádrž, je to dokonalá příležitost zabruslit si v přírodě. Prostor je mnohem větší, dají se zkoušet krasobruslařské kousky a kluci si mohou zahrát hokej. Výhodou je, že vstup je zadarmo. Pozor však na to, zda je led dostatečně tlustý. Mělo by silně mrznout (-10 °C v noci) aspoň po tři dny. Na rybník také nikdy nechoďte sami, kdyby se přece jen led probořil (nikdy nevíte, kde je slabší nebo kde jsou spodní proudy), je nezbytně nutné, aby vám někdo poskytl pomoc!
Více článků najdete na portálu mamci.cz