U každého dítěte a u dívek zvláště přijde jednou doba, kdy po vás budou chtít značkové oblečení. Tomu prostě jako rodič neutečete. A co teď? Nabídneme vám různá řešení, z nichž si určitě vyberete to pravé pro vaši situaci.
Značkové oblečení vs. kvalitní oblečení
Značkové oblečení se většinou rovná kvalitní oblečení, ale ne všechno kvalitní oblečení musí být nutně značkové. U značkového oblečení platíte navíc za značku, která je viditelně vyznačena na oblečení. (Jestliže se vám naskytne příležitost levné koupě značkového oblečení, pak se jedná nejspíš o padělek.)
Proč je pro děti takovým lákadlem?
Značkové oblečení mívají kamarádi, spolužáci, děti na něj vidí reklamu v televizi i na internetu. Je to vlastně takový pojem. O značkovém oblečení se dá povídat s kamarády, můžete se jím chlubit na sociálních sítích a jednoduše jste in.

Jaký je váš postoj
Pokud si značkové oblečení kupuje běžně, pak asi nebudete bránit ani potomkovi, aby si něco takového kupoval. Ale jestliže máte ke značkovému oblečení zcela jiný postoj než vaše dítě, můžete narazit na problém: Například uznáváte kvalitní oblečení bez speciální značky. Také se může stát, že vaše domácnost si značkové oblečení nemůže dovolit. V obou případech si s dítětem na rovinu promluvte.
Jak vyřešit váš rozdílný postoj
Pokud dítě a vy máte odlišný postoj, nebojte se diskutovat. Možná se vám nepodaří přivést potomka k tomu, aby sdílel váš názor, ale třeba se nad vašimi slovy aspoň zamyslí. Navrhněte některé z následujících řešení:
- Dobrá, koupím Ti nějaké značkové oblečení, ale třeba k narozeninám, Vánocům, za vysvědčení.
- Zkus si na značkové oblečení ušetřit z kapesného (z peněz, které dostáváš od babiček/dědečků… (Větší dítě může jít na brigádu.)
- Když se podíváš do outletů nebo secondhandů, seženeš některé značkové kousky za dobré ceny – a to na to Ti peníze dám/půjčím.
Nezoufejte, že se vám nepodaří dítě odradit. Je to etapa jeho života, kdy si musí vyzkoušet všechno.
Zdroje: www.idnes.cz, www.modrykonik.cz
Více článků najdete na portálu mamci.cz