Zeleninové a ovocné nápoje – Možná nejste velkými milovníky ovoce ani zeleniny. Pokud si máte vybrat mezi zeleninovou přílohou či hranolky, rozum umlčíte alibistickými argumenty a s klidem si vyberete smaženou pochoutku.

Možná jste jen prostě ještě nepřičichli k termínu „zdravá výživa“ a čerstvé ovoce vám skutečně nic neříká. Zkuste tedy vyzkoušet netypickou odnož přípravy zeleniny či ovoce. Třeba vám náramně zachutná a vám už se bude v nákupním košíku skvět jen a pouze zdravým kypící zelenina s ovocem.

Pro výrobu těchto zeleninových či ovocných nápojů stačí mít k dispozici požadované ovoce a mixér. Případně trochu mléka či džus. Vše se lehce umixuje a vy pak ovocný či zeleninový nápoj prostě jen vypijete. V jedné sklenici můžete mít klidně dva banány, pomeranč a citrón.

Který nápoj bude váš nejoblíbenější?

„Vlahá noc“

Už samotný nápoj se skvěle hodí do letních měsíců. Vezměte si 1 banán, 1 pomeranč, ¼ ananasu, ½ citronu a ½ grapefruitu. Do mixéru dejte rozpůlený banán a šťávu z ovoce. Poté rozmixujete a popíjíte.

„Enzymový nápoj“

Připravíte si půl ananasu, 1 kiwi a 1 mango. Veškeré ovoce oloupete, na mangu nesmí zůstat nic zeleného. Mangovou dužinu rozmixujete, ananas s kiwi vylisujete v odšťavňovači. Chcete-li zalahodit i oku, nejdříve vlijte do vysoké sklenice husté mangové pyré. Teprve poté zeleninovou šťávu. Pokud se obě tekutiny nesmíchají, zajímavě barevná kombinace rozjitří nejen chuťové smysly.

„With a Swing“

Z půl banánu, 2 maracují a 1 pomeranče připravíte lahodný nápoj, který můžete, ale nemusíte, zředit i vodou. Neředěnými nápoji dostanete do organismu sytější a intenzivnější chuť ovoce. Pokud nápoj zředíte, ulevíte svému zažívání, jelikož nápoj bude lépe stravitelnější.

„Pikanterie“

2 mrkve a 2 řapíky celeru očistíme, 1 jablko zbavíme jadřince a vše vylisujeme v odšťavňovači. Nápoj vychladíte a můžete podávat.

„Letní zahrada“

Tento nápoj je báječné letní osvěžení. Budete na něj potřebovat 200 g malin, 100 g třešní a vanilkový cukr. Maliny s vypeckovanými třešněmi vylisujte v odšťavňovači. Lehce doslaďte vanilkovým cukrem a chlazené podávejte.

„Fiesta“

Máte-li rádi hroznové víno, pak bude tento nápoj přímo pro vás. 100 g bílého hroznového vína spolu s 1 banánem rozmixujete a nakonec přidejte určité množství šťávy z jedné limetky. Šťávu přidávejte postupně, aby nebyl nápoj příliš kyselý.

„Mellow Morning“

Nezapomněli jsme ani na milovníky melounů. ½ medového melounu oloupejte a zbavte jadérek. Pak ho rozmixujte spolu s ½ okurky a dochuťte šťávou z jednoho citronu. Pokud na zahrádce máte voňavý kopr, ozdobte jím sklenici s podávaným džusem a nápoji nebude nic chybět.

„Thajský sen“

½ ananasu oloupeme a vylisujeme z něj šťávu. Poté z 1 pomeranče a 1 grapefruitu vymačkejte šťávu a přidejte k ananasové. Nakonec nápoj dokořeňte několika zrnky soli.

„Červánky“

Šťávu z 1 mrkve a 1 červené řepy nalejte do sklenice, kterou nakonec ozdobte snítkou petrželky.

„Flotte Lotte“

Tento nápoj připravíte z šesti meruněk a 150 g třešní. Ovoce nejdříve všechno vypeckujte a odšťavníte, poté sklenici ozdobte meduňkou.

Věřím, že i těm nejzarytějším nepříznivcům zeleniny či ovoce, se po přečtení těchto řádků, zachtělo vyzkoušet alespoň jeden z výše popsaných receptů. Zkuste, a uvidíte, že přísun vitamínů, minerálů a stopových prvků vám jedině prospěje.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno