bolest hlavy

V době, kdy jsou veškeré informace na internetu snadno dostupné, jím mimo jiné koluje také mnoho různých zpráv týkajících se zdraví a zdravého životního stylu. Mezi nimi se bohužel najde jen málo takových, které mají skutečnou hodnotu. Články o zdravé výživě si mnohdy protiřečí a o jejich pravdivosti by se dalo přinejmenším pochybovat. Z naprosto neškodných potíží si tak snadno můžete sama naordinovat smrtelné onemocnění. Pak jsou tu zdravotní obtíže, které se zpočátku zdají být neškodné, ale může se za nimi skrývat mnohem vážnější zdravotní riziko. Které to jsou?

  • Časté bolesti hlavy

Bolest hlavy je v dnešní době natolik běžným problémem, že bývá nejen často zanedbávána, ale někdy také úplně přehlížena. Migrény z přepracování nebo nadmíry stresu se stávají stále přirozenější součástí našich životů. Věděla jste ale, že zejména náhlé a intenzivní bolesti mohou souviset s některými závažnými onemocněními?

smutná žena

  • Nafouklé břicho

Tento zdravotní problém máme tendenci přehlížet zejména my ženy. Nafouklému břichu totiž čelíme poměrně pravidelně v souvislosti s menstruací. Těžko pak rozlišujeme, zda se jedná o nový problém, anebo nás trápí jen běžné obtíže. Nafouklé břicho může signalizovat zejména problémy v oblasti stravování a na pořadu dne mohou být i další obtíže, jako je celiakie nebo alergie na laktózu. Nikdy neuděláte chybu, pokud si byť jen pro jistotu zajdete na vyšetření.

  • Náhlý úbytek na váze

Pro mnoho žen příjemné překvapení, které s sebou ale může přinášet mnoho zdravotních rizik. Úbytek na váze může mít totiž souvislost s cukrovkou anebo s problematickou funkcí štítné žlázy.

  • Nadměrné ochlupení

Přestože je zejména u tmavších typů běžná větší míra ochlupení, problém nastává ve chvíli, kdy se jeho výskyt dlouhodobě zvýší. Může to totiž signalizovat poruchu hormonálního systému, a potažmo také potíže s reprodukčními orgány nebo s plodností.

Přestože výše zmíněné faktory nemusí nutně vypovídat o žádných zdravotních potížích, vždy je lepší je konzultovat s profesionálem, dříve než dojde k nějakým závažnějším problémům. Nepodceňujte je.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno