Máte za to, že oleje vaše vlasy zbytečně zatíží nebo rychle zmastí a tak se raději těmto přípravkům vyhýbáte obloukem a dále i v zimních měsících používáte svou běžnou kosmetiku?

Některé ženy přímo děsí slovní spojení oleje na vlasy. Mají strach, že budou jejich vlasy zplihlé nebo se dokonce rychle zmastí. Opak je ale pravdou! Pečující oleje ve vlasové kosmetice udělají s vaší hřívou doslova zázraky a vy se budete moci těšit na krásně jemné vlasy bez roztřepených konečků, které se tvoří díky změnám teplot a suchému mrazivému vzduchu.

Oleje na vlasy jsou přírodní složkou

Všechny používané oleje na vlasy jsou obohaceny oleji z plodů, rostlin, květů a dalších částí, přičemž obzvláště je oblíbený arganový a olivový olej. Tyto oleje mají blahodárné hydratační účinky, vlasy dokonale vyživí a poskytnou jim nezbytnou péči, která se v zimních měsících opravdu hodí.

Oleje používejte jen v malém množství

Vlasovou kosmetiku s obsahem přírodních olejů používejte pravidelně a to v malém množství, které vaše vlasy zhýčká na dlouhou dobu. Proto i když je kosmetika o něco dražší než běžné vlasové produkty, paradoxně vás vyjde nejlevněji. Stačí jí pro intenzivní kúru opravdu jen pár kapek.

Oleje vlasy chrání do hloubky

Přírodní oleje dodají vašim vlasům vitalitu, pružnost, hebkost, krásný lesk a neodolatelný vzhled. To platí také o péči o vaši vlasovou pokožku, která vlivem používání šamponů a barev na vlasy trpí nejvíce.

Oleje ochrání vlasy proti krepatění

Pokud si do vlasů vetřete malé množství vlasového oleje před úpravou fénem nebo žehličkou, skvěle je ochráníte proti jejich poškození. Některé oleje jsou obohaceny i o složky proti UV záření, proto ochrání barvu a vzhled barvených vlasů. Oleje na vlasy dokážou nahradit séra proti krepatění nebo spreje na lesk.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno