Často se tvrdí, že ideální věkový rozdíl mezi sourozenci jsou 2-3 roky. Ať už plánovaně, nebo náhodou, brzy to budete moci posoudit, protože jste těhotná a doma k tomu máte batolecího raubíře. Nejdřív jste byla plná optimismu, ale 1. trimestr vás natolik vyčerpává, že máte chuť tak akorát se vším seknout. Jak co nejlépe zvládnout těhotenství při batoleti, když už nejste svou paní, ale musíte téměř vše podřizovat malému diktátorovi?

Možná, že máte tak skvělé těhotenství, že pomalu ani nevíte, že jste těhotná. V tom případě následující rady berte pouze jako inspiraci. Spíše se týkají matek, které padají únavou, zvrací, propadají svým emocím a pociťují všemožná omezení.

  1. Zapojit rodinu

Partner musí zabrat. Vaším úkolem je mu racionálně a bez obviňování popsat, jak se cítíte a konkrétně říct, co od něj vlastně potřebujete. Pokud v širší rodině panují dobré vztahy, nestyďte se požádat o pomoc. Mohou pohlídat batole nebo třeba přivézt oběd.

  1. Odpočívat a spát

A hodně! Možná, že vám to zní jako klišé, ale opravdu si nehraje na hrdinku a máte-li to štěstí, že vám dítě chodí spát, jděte si lehnout s ním. Stejně tak využijte, když je manžel doma a trochu si odpočiňte.

  1. Soustředit se jen na nezbytné

Jestli vás další těhotenství naplnilo radostí a energií na rozdávání, klidně umývejte okna a leštěte porcelán, ale pokud tomu tak není, buďte soudná a věci, které mohou počkat, odložte na neurčito. Neuklízejte více, než je nutné. Nevařte a nepečte více, než je potřeba.

  1. Usnadnit si to

Vařte na 2 dny. Neodsuzujte se, když dítěti podstrčíte rohlík nebo ovocnou kapsičku. V rámci nastolení příjemné atmosféry klidně povolte pohádky. Myslete primárně na svůj psychický stav, který ovlivní jak děťátko v bříšku, tak váš batolecí poklad a samozřejmě i manžela.

  1. Odreagovat se

Pokud vám to doma neubíhá, navštěvujte kamarádky, choďte na kroužky a do mateřských center. Pokud naopak nemáte sílu někde trajdat, najeďte na kreslení a čtení knížek a večer si prostě pusťte doma film a relaxujte.

  1. Být pozitivní

Lehce se řekne, hůře se koná, ale jde to. Ať už je těhotenství i starší dítě sebenáročnější, nový život za to stojí. Myslete na to, když vám bude nejhůř. Představujte si, jaké to bude, až vás bude doma o jednoho víc a jak rychle zapomenete na veškeré trápení, které jste podstoupila.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno