Cítíte, že i když vám děti dávají pořádně zabrat, tak někde byste vyštrachala zbytky času a energie a ráda se do něčeho pustila. Trošku se oprostila od rutinního praní, vaření, uklízení, přebalování a odpovídání na nikdy nekončící proč. Jenže nemáte nápad, do čeho se ponořit. My ano!

  • Jazyky

Jazyky jsou bránou do světa nebo minimálně do nového zaměstnání. Jako samouk sice budete potřebovat silnější vůli, ale zase se můžete učit takřka zadarmo a v časech, kdy vám to vyhovuje. Ideální však je určit si třeba 4 dny v týdny, kdy se učení budete věnovat. Konkrétní denní dobu pak můžete ponechat na okolnostech, podle spánku dětí a pochůzek. Jakmile se ve vámi zvoleném jazyku dostane na alespoň trochu komunikační úroveň, zaplaťte si jednou týdně povídání přes skype s rodilým mluvčím. Můžete se domluvit na večer, až děti spí, nebo zaúkolujete na tu půlhodinku nebo hodinku manžela. Jazyk si vyberte takový, který vám k něčemu bude a který vás bude bavit.

  • Technologie

Chápu, že asi není vaším snem se za ty tři roky naučit programovat nebo proniknout do světa robotických automatizací (ale i to může být varianta, pokud vás to láká), nicméně ruku na srdce – opravdu si uživatelskou znalost MS Office (vím, že to máte v životopise) představujete tak, že dokážete změnit barvu písma ve wordu a víte, že v excelu se dělají tabulky? Vrhněte se do online kurzů a oslňte po mateřské svého zaměstnavatele. Další dovednost, která vám může usnadnit práci a koneckonců ušetřit i nějaký ten čas při komunikaci s kamarádkami, je psaní všemi deseti. Na internetu najdete spoustu programů, které vás to naučí. Jen do toho!

  • Ruční práce

Ne jedna maminka, ať už z nesplněného snu, ale taky třeba z nudy začala fušovat do ručních prací. Nejen, že si můžete vytvořit jedinečné oblečení pro děti a originální vánoční dárky pro rodinu, ale kdo ví, třeba se v šití, pletení, háčkování nebo jakékoliv jiné rukodělné činnosti najdete a rozjedete byznys. Nikdy neříkej nikdy.

Pokud vás péče o děti zcela naplňuje, výborně. Ale pokud vevnitř cítíte touhu se rozvíjet, neodbývejte sama sebe hloupými argumenty, že za tak krátkou dobu se nedá nic naučit a kde na to vezmete čas a peníze a že vám to pak stejně k ničemu nebude. Lidé, kteří jen spekulují, ale nikdy nezačnou, nezmění dějiny, svět, ani své životy. Neváhejte, udělejte první krok už dnes.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno