Zdroj foto: www.nabytek-forliving.cz

Kvalitní pracovní zázemí patří k základnímu vybavení dětského pokoje. Pořizujeme ho mnohdy ještě dříve, než naše ratolest nastoupí do povinného školního kolotoče. Vždyť stabilní zázemí pro malování, modelování a další kreativní činnosti je zkrátka k nezaplacení.

Pohodlí při sezení u stolu se řídí výškou pracovní desky. A její optimum je samozřejmě závislé na věku dítěte, přičemž oblíbené výškově nastavitelné židle řeší tento problém jen částečně. Mnohem lepší je v tomto ohledu rostoucí stůl.

Jak by měl vypadat správný posed

Dětský psací stůl vždy pořizujte i s vhodnou židlí. Jedině tak si ověříte, že u něj dítě sedí opravdu tak, jak má. Stehna a lýtka musí svírat pravý úhel, přičemž chodidla se celou plochou dotýkají země (lokty přitom volně spočívají na pracovní desce – taktéž v pravém úhlu). Cokoliv jiného vede k nepřirozenému hrbení a nezdravým pohybovým návykům. Problémy se zády se totiž už zdaleka netýkají jen starších osob, pozorovat je můžeme i u dětí. A to mnohdy právě díky takové „maličkosti“, jako je nevhodná pozice, kterou jejich tělo několik hodin každodenně zaujímá při plnění školních povinností.

Zdroj foto: www.nabytek-forliving.cz      dětský rostoucí stůl collorido

Šikovně řešená pracovní deska odlehčí zádům i krční páteři

A nejde tu jen o nastavení optimální výšky. Podívejte se někdy na to, jak se dítě hrbí při déle trvajícím kreslení nebo rýsování. Záda do oblouku, vystrčená hlava… Ale i tomu umí dětský rostoucí stůl předcházet. Stačí si pořídit model s možností naklápění pracovní desky – a to  nejlépe až do 45°.

Náš tip: Hledejte stoly, vybavené ve spodní části sběrným žlábkem na pastelky, tužky a ostatní drobnosti, které by mohly při rychlém naklopení skončit na zemi.

Chtějte i dostatek úložného prostoru

A v neposlední řadě by měl kvalitní rostoucí stůl počítat i s tím, jak se postupem času bude měnit charakter výuky vašeho školáka. Dostatek úložných prostor (včetně místa pro monitor PC) by měl být samozřejmostí, o level výše je pak i výsuvný šuplík na klávesnici, podložky pod ruku (dbající o správný úhel zápěstí) apod.

Pokud si tyto aspekty pohlídáte již při prvním nákupu psacího stolu, nebudete muset v pozdějších letech řešit jeho výměnu, úpravu apod. Jde tak o investici, která se vám během let spolehlivě vrátí. A to nejenom po finanční stránce, ale také co do spokojenosti a komfortu vašeho dítka.

—————–Komerční článek——————-

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno