Nechcete-li hodiny hledět do stropu v marné snaze usnout, neberte si s sebou do postele své starosti – a ani nechoďte spát příliš rozrušení.  Tyto stavy navození spánku značně znesnadňují, nejsou-li přímo jeho zabijáky. Takže, jak své tělo a mysl připravit na kvalitní spánek, po kterém se budete cítit svěže a odpočatě?

  1. Nepracujte až do noci

Aby byl náš spánek skutečně vydatný a my nepromarnili spoustu drahocenného času pozorováním stropu, převracením se a buzením uprostřed noci, měli bychom práci (pokud ji před spaním vykonáváme) ukončit alespoň hodinu před zalehnutím.

  1. Začtěte se do knihy

Četba knihy navozuje příjemné pocity a uklidňuje mysl. A to dokonce v případě, že čtete detektivku. Kniha je před spaním více vhodná než televize, četba působí jako relaxace.

  1. Dopřejte si relaxační koupel

Pokud máte rádi teplé koupele, napusťte si vanu a pohovte si v ní. Nebo ještě lépe, jste-li majiteli vířivky, zapněte si bublinky a masážní trysky. Případně si i zaplavte – máte-li na to prostor. Ale pozor – není dobré uléhat rozpaření. Než vklouznete do peřin, dopřejte si čas na zchladnutí.

  1. Požádejte partnera, ať vás namasíruje a oplaťte mu to

Není snad nic relaxačnějšího než masáž nohou. Nebo rovnou celého těla. Pokud nejste zvyklí partnera masírovat – a on vás – je nejvyšší čas pustit se do toho. Láskyplná masáž uklidňuje mysl a navozuje romantickou atmosféru. Dobře se u ní také povídá (za předpokladu, že vám v pokoji nehraje televize).

  1. Užijte si sex

Příjemná relaxace, kterou uvolníte tělo a pročistíte si mysl. Aby vše fungovalo „tak jak má“, pokuste se vyhnat z hlavy myšlenky na práci, starosti ohledně dětí a úkoly z domácnosti. Nyní jste jen vy dva – tak si to užijte.

Nejlépe se usíná tehdy, jste-li v pohodě. Pokud vás nic zvláštního netrápí a nelámete si hlavu starostmi. Jenže, myšlenky na to, co nás čeká, není vždy tak snadné přesměrovat jinam. Proto je dobré vytvořit si určité rituály. Návyky, ke kterým začnete časem přistupovat zcela automaticky. Těmi nejjednoduššími mohou být první dva body z našeho seznamu.

Dobrou noc!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno