Umývání obličeje? Říkáte si, co je obtížného na mytí obličeje? Nejde jen o pouhé umytí obličeje, ale kdy a jak často myjete svůj obličej. Správné mytí a čištění obličeje zabrání vzniku akné, zlepší zdraví kůže a sníží možný zánět kůže.

  1. Nezapomínejte mýt obličej před spaním

Mytí obličeje před spaním je základní hygienické pravidlo. Platí to i tehdy, když nemáte na tvářích make-up. To stejné udělejte i ráno po probuzení.

  1. příliš teplá voda

Kůže si vytváří olejové bariery, které chrání vaši pokožku. Horkou vodou tyto bariéry smyjete a vaše pokožka bude vysušená. Používejte raději vlažnou vodu na mytí obličeje.

  1. Odstraňte make-up před spaním

Určitě znáte jaké jsou následky pro vaši pleť, když jdete spát s make-upem. Vždy si řádně očistěte make-up z tváří nejlépe minerální vodou, ale pozor. Některé makeupy jsou vodě odolné. Doporučujeme proto vybírat jemné makeupy.

  1. Použití špatného odličovacího prostředku

Dejte si pozor, které odličovací prostředky používáte. Dbejte o to, aby jste používali odličovače určené pro váš typ pleti.

 

  • Pokud je vaše pokožka citlivá, používejte raději hydratační čističe pleti.
  • Pokud máte mastnou pleť, nebo akné bude pro vás lepší používat pěnový čistící prostředek, který obsahuje kyselinu salicylovou, která odstraní přebytečnou mastnotu a nečistoty.
  • Pokud máte suchou pleť, použijte krémový čistič pleti.
  1. Očištění pleti mýdlem

Pokud nemáte citlivou pleť, můžete svůj obličej očistit jemným mýdlem bez parfému. Tento způsob čištění odstraňuje z obličeje ochranné látky a pleť zanechá zapálenou a červenou.

  1. Mějte zvlášť ručník na obličej

Utíráte si po sprše obličej do stejného ručníku? Děláte chybu. Zanášíte si tak bakterie z vašeho těla na obličej.

Nezapomínejte svůj obličej mýt každý den před spaním i po probuzení. Používejte hydratační krémy určené pro váš typ pleti.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno