Stravování by mělo být rychlé, zábavné a chutné. Kuřecí nudličky a la Kentucky hodí tato kritéria. Recept není originální recept z KFC ale moje verze je lahodná, stripsy šťavnaté uvnitř, a křupavé na vnější straně.
Vařte s Majklem RECEPT:

Ingredience:
5 vykostěná kuřecí prsa (každá prsa dělá 4 kuřecí stripsy)
0,5 litru kuřecího vývaru
šťáva z 0,5 citronu
400 g hladké mouky
3 čerstvá vejce
5 lžíce čerstvého mléka
1 lžíce provensálského koření
1 lžíce česnekový granulát
1 lžíce sladké červené papriky
1 lžíce kajenského pepře
1 lžíce sójové mouky
1 lžička soli
1 lžička pepře
500 g neslazené kukuřičné lupinky (pokud je kukuřičné lupínky jsou velké, dát do sáčku a rozbít je na menší kousky, nebo použít na mixér, aby lupinky měli 4mm průměr).

recept:
V noci předtím, nakrájet kuřecí prsa na stripsy cca 1 cm tluětka, vložíme do nádoby, přidáme studené vývar a šťávu z poloviny citronu. Zakryjte a dejte do lednice přes noc.

Až budete připraveni smažit, vypusťte vývar z stripsy.
Ve velké míse, přidáme do mouky veškeré koření, sůl a pepř a dobře promíchejte.
Ve druhé míse smícháme vejce a mléko
Ve třetí míse dát kukuřičné vločky

Ponořte kuřecí nudličky do mouky promíchejte, pak do vaječné směsi a nakonec do kukuřičných lupínek. S rukou zatlačte na kukuřičné lupínky, aby lupínky dobře držely na stripsy.

V pánvi, ohřejte slunečnicový olej (1 litr) při maximální teplo. Asi za 5 minut, olej by měl být připraven na smažení (test olej přidáním 1 kukuřičný vločky do horkého oleje, pokud bubliny tvoří kolem vloček, pak olej je připraven). Snižte teplotu o jeden nebo 2 úrovně, aby se zabránilo přepalováním oleje a přidejte 4-5 kuřecí nudličky na pánvi. Nepřidávejte více proužků, protože to způsobí, že olej vychladne a proces smažení je delší.

Smažte 2-3 minut na každé straně.

Servírujte s vaším oblíbeným dipem, BBQ omáčkou, sladkokyselé omáčce, česnekovou-mayo omáčkou, nebo med hořčičnou omáčkou.

Bon Appetit !!!

Vyzkoušejte prima recept na jídlo z kuřecího masa. Na mamci.cz najdete mnoho inspirace nejen ve vaření.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno