Jaro je kromě prací na zahradě vhodným obdobím i pro úklid v domácnosti. A není to jen příprava na Velikonoce podle velikonočních tradic, jarní úklid ve skříních je dobrým rituálem.

Proč uklízet skříně zrovna na jaře

Asi se ptáte, proč doporučujeme uklízet skříně zrovna na jaře, když by se to dalo provést třeba v létě nebo v zimě. Ale ruku na srdce, kdo by chtěl uklízet místo letních prázdnin a dovolených, anebo kdo stihne kromě předvánočních příprav ještě důkladně vytřídit skříně? Navíc na jaře máme – poté, co překonáme tradiční jarní únavu – spoustu nové energie ze sluníčka a prodlužujících se dnů. Takže s chutí do toho!

Jak postupovat při uklízení skříní

Rozhodně je dobré vzít jednu skříň po druhé a všechno z ní vyndat. Skříň pak vytřeme, zkontrolujeme, zda se na zdech nebo zádech skříně netvoří plíseň, pokud ano, ihned ji zlikvidujeme a skříň necháme vyvětrat při otevřeném okně. Mezitím se pustíme do třídění věcí.

Základní pravidla třídění

Všechny vyndané věci roztřídíme nejprve na dvě části: na ty, které používáme a budeme je používat, a na ty, které jsme rok nepoužili, a je velká pravděpodobnost, že je ani další rok nepoužijeme. Věci, které používáme, narovnáme zpět do skříně, přičemž je uspořádáme tak, aby nám toto uspořádání dobře sloužilo (abychom se v nich vyznali, dobře se k věcem dostali, aby se nám neztrácely apod.).

A co s věcmi, které nepoužíváme

Věci, které nepoužíváme, můžeme dále roztřídit. Některé by se třeba mohly hodit kamarádkám, jiné by se daly ještě úspěšně prodat na bazarech či aukcích. Některé můžeme věnovat na charitu, no a ten zbytek pak roztřídíme do tříděného odpadu.

Je to jednoduché, stačí se pustit do díla!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno