Výběr rodinného automobilu se může ukázat jako obtížný úkol. Je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů, jako jsou typ karoserie, bezpečnost, funkčnost, nízká spotřeba paliva, cena a jízdní komfort. Nabídka dostupná na trhu je v tomto ohledu velmi bohatá a zákazníci mají často problémy s rozhodováním. Jaká jsou nejlepší auta pro maminky?

Výběr rodinného automobilu

Vzhledem k tomu, že matky rodin většinou využívají auto na převoz dětí do školy či na kroužky, výběr rodinného automobilu může být obtížný, protože se nejedná o vozidlo pouze pro řidiče. Je třeba zohlednit potřeby všech členů rodiny, kteří v něm budou cestovat. Před rozhodnutím o výběru správné značky a modelu automobilu se pokuste odpovědět na několik otázek, např. kolik kilometrů auto najede denně a za jakých podmínek (např. městské zácpy nebo silnice / dálnice) nebo jak velká kapacita zavazadlového prostoru bude potřebná každý den, kolik lidí na zadních sedadlech bude jezdit v autosedačkách, atd. Při výběru vozu je rovněž potřeba zohlednit jeho spotřebu, výdaje na údržbu a také povinné ručení. Kalkulačka povinného ručení vám umožní spočítat si jej předem a najít si tu nejvýhodnější pojistku.

Volba auta pro maminky nemusí vždy být jen kombi

Za auto pro maminky a tedy za rodinné auto je nejčastěji považováno kombi, minivan či SUV, ale nemusíte se omezovat pouze na modely s těmito populárními typy karoserií. Naddimenzování vašich potřeb se může ukázat jako nerentabilní. Pokud má být auto používáno denně pouze pro dojíždění do práce nebo pro odvedení členů rodiny do školy, která se nachází několik kilometrů od domova, může se ukázat, že postačí menší modely hatchbacků.

Pokud se rozhodnete pro větší auto, např. dodávku, musíte ve srovnání s malými městskými vozy vzít v úvahu vyšší spotřebu paliva a potíže s hledáním parkovacího místa na přeplněných parkovištích. A pokud budete potřebovat větší zavazadlový prostor jen několikrát ročně, můžete zvážit pronájem střešního boxu, který bude mnohem výhodnější. Pokud jsou v rodině tři malé děti a každé z nich bude přepravováno v autosedačce, pak mohou být lepším řešením širší samostatná sedadla (spíše než kombinované zadní sedadlo), která jsou obvykle instalována v dodávkách a kombících.

Nové či ojeté auto?

Na tuto otázku musí každý sám odpovědět nezávisle v závislosti na rozpočtu, který má. Má-li se jednat o ojetý vůz, musí pocházet ze spolehlivého zdroje spolu se spolehlivými informacemi o jeho historii služeb. Zákazníci ochotně zajdou do autosalonů umístěných v autorizovaných showroomech nebo se rozhodnou koupit si auto v autobazaru. Velký zájem je o auta na leasing, které zajistí společnost, která má historii servisu automobilů, úplnou znalost jeho technického stavu a počtu najetých kilometrů.

Ačkoli by se mohlo zdát, že vozy pro maminky a rodinné vozy jsou jasně definovanou kategorií automobilů, do této skupiny se ve skutečnosti kvalifikuje mnoho modelů velmi odlišné povahy a účelu. Oblíbené modely aut pro ženy jsou Citroen C4 Grand Picasso, Peugeot 307 SW nebo třeba Mazda 5. Záleží jen na vašich preferencích.

—————-Komerční článek——————

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno