Kožešinový límec je oblíbeným módním doplňkem mnoha žen. Oživí kabát, vestu, bundu, sako i celý outfit. Působí elegantním a luxusním dojmem, umí podtrhnout osobitý styl každé ženy a proměnit ji v dámu.

Jak a s čím kožené límce kombinovat

Kožešinový límec můžete nosit jako hlavní výrazný prvek outfitu, doplnit jej jen jednoduchými koženými doplňky a nechat ho tak skutečně vyniknout. Nebo límec zkombinujte s dalšími kožešinovými kousky, jako je kožešinová čelenka, čepice s kožešinovou bambulí či rukávník. Všechny použité kožešinové doplňky by v takovém případě měly k sobě ladit. Kožešinový límec pozvedne vzhled kabátu a elegantní outfit dotvoří klasické kalhoty, společenské šaty nebo pouzdrová sukně.

Kam si vzít kožešinový límec

Kožešinový límec je vhodný zejména v zimním období, kdy vás skvěle zahřeje. Využijete jej i brzy na jaře a na podzim, kdy se začínají objevovat chladné večery. Úžasný je do divadla i na ples, venkovní představení a všechny významnější a slavnostnější události. Kožešinový límec si snadno nasadíte. Stačí jen přehodit kolem krku a sepnout háčkem nebo zavázat stuhou.

Kromě kabátu či saka může kožešina ozdobit i kapuci bundy. Kožešinový lem na kapuci udělá z každé bundy exkluzivní model a vás učiní nepřehlédnutelnou. Proto jsou kožešinové lemy v dnešní době tak žádané. Navíc je aplikování lemu na kapuci jednoduché.

Připevnění kožešinového lemu

Kožešinový lem se připevňuje na kapuci obvykle pomocí knoflíků. Lem je opatřen knoflíkovými dírkami, do kterých navlečete knoflíčky připevněné na kapuci či límci. Do otvoru velkých asi 10 mm zvolte knoflíčky o průměru 8 mm a přišívejte je po vnějším obvodu kapuce asi 1 až 2 cm od okraje. Vyměřte si střed vnějšího okraje kapuce a přišijte první knoflík. Pak rozměřte a přišijte další knoflíky podle otvorů v podšívce kožešinového lemu. Krajní knoflíčky přišijte o kousek dál, aby táhly a nerozepínaly se. Pak zasuňte knoflíčky do otvorů v podšívce. Kožešinový lem si můžete nechat přišít i u švadleny.

Podívejte se na fotonávod: Jak připevnit kožešinový lem na kapuci bundy

Zvolte správnou délku kožešinového lemu

Pro výběr správné velikosti lemu si změřte délku klopy na kabátě nebo obvod kapuce. Nejžádanější jsou 70 cm dlouhé kožešinové lemy, které jsou vhodné na kapuce o standardní délce cca. 68 až 74 cm. Pokud je kapuce o něco delší než délka kožešinového lemu, ničemu to nevadí, protože délka lemu se uvádí podle podšívky a vlas kožešiny přesahuje o několik centimetrů přes její okraj.

O kožešinu správně pečujte

Na kožešinové doplňky nepoužívejte parfémy a lak na vlasy, ať se neznehodnotí. Kožešiny obsahují přírodní maz a obsažené látky by mohly způsobit vyschnutí této přirozené ochranné bariéry. Kožešiny skladujte v prodyšném obalu, ne v igelitových obalech. Vždy je nechte po příchodu domů řádně vyschnout a neukládejte je do vlhkých prostor.

—————–Komerční článek—————-


Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno