Ano, léto už je tu a všichni se na něj těší. Tedy s výjimkou nastávajících maminek, kterým je s bříškem ve velkém vedru mnohem hůře než ostatním. Jak si alespoň trochu ulevit a jak zvládnout těhotenství v létě?

Omezte fyzickou aktivitu

To vám ostatně budou radit i v ostatních ročních obdobích. Jakmile se dostanete do třetího trimestru, opravdu byste měla skončit s přehnaným uklízením, přípravami, mytím oken atd., protože i bez toho vaše tělo potřebuje mnoho energie k udržení těhotenství. Na pochůzky a procházky se psem choďte brzy ráno, nebo až pozdě večer. A nebojte se během dne si zdřímnout, abyste načerpala novou energii – uvidíte, bude se vám hodit, až se drobeček narodí.

Dopřejte si koupel i plavání

Zchlazujte se vlažnou sprchou, nebojte se plavat v bazénu nebo ve vodě, která není příliš stojatá, a tak nehrozí, že byste se nakazila nějakými bakteriemi. U vody se schovávejte do stínu a vždy se mažte opalovacím krémem s vyšším UV faktorem.

Pijte

Svému tělu i miminku musíte dodávat dostatek tekutin. Pijte tedy alespoň 2 litry denně, a to nejlépe vodu, ovocné šťávy a ovocné čaje. Vhodný je i rozpustný hořčík, který omezuje křeče a natékání nohou. Omezte kávu, černý čaj, zelený čaj, které organismus spíše odvodňují.

Dejte si zábal

Pokud se potřebujete rychle zchladit, použijte studený zábal na čelo, popř. ruce nebo nohy – stejně jako se dělá miminkům při horečce. Vaše tělo nedostane šok z přechodu z horka do chladu a vy se příjemně ochladíte.

Noste chladivé oblečení

Nejlepším materiálem na léto není bavlna, ale len. Ten totiž příjemně chladí. Noste lněné oblečení ve světlých barvách a uvidíte, že budete snášet horko mnohem lépe.

Jezte lehkou stravu

Většina maminek si ke konci těhotenství stejně stěžuje na to, že je jim do břicha „nevejde“ celý oběd. Přes horké léto toho využijte a jezte lehkou stravu (zeleninové saláty, ovocné saláty, studené polévky atd.) Miminko bude mít všechny potřebné vitamíny a minerály a vy alespoň tolik nepřiberete a ještě se budete cítit lépe.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno