Zejména teď v zimě pokožka hlavy trpí dvojnásobně: střídání teplot, teplé čepice, do toho občas koupání v bazénu nebo aquaparku. Jednou z potíží, která nás trápí v zimním období možná ještě více než v tom letním, jsou lupy. Jak s nimi zatočit pomocí přírodních prostředků? Máme návod.

Heřmánek

Bylinkou, na kterou řada lidí nedá dopustit, protože se s ní dá léčit téměř vše, je heřmánek. A opravdu funguje i na lupy. Stačí si vlasy po každém umytí běžným šamponem, popř. ošetření kondicionérem, ještě opláchnout zchladlým odvarem z heřmánku. Použít můžete heřmánek sypaný i sáčkový.

Olivový olej

Možná to zní jako protimluv, ale lupy odstraní i aplikace olivového oleje. Stačí jej nanést na pokožku hlavy před mytím vlasů, nechat cca 30 minut působit, a poté umýt běžným způsobem. Chcete-li se zbavit lupů hned po prvním použití, vmasírujte si olivový olej do vlasů přes noc, zabalte vlasy do igelitové čepice nebo ručníku a ráno umyjte.

Kokosový olej

Podobně jako olivový olej účinkuje i olej kokosový. Navíc vlasy krásně provoní. I s kokosovým olejem můžete postupovat dvojím způsobem: nechat jej působit cca 30 minut před mytím vlasů, anebo klidně i přes noc.

Tea tree oil

Posledním olejem v boji proti lupům je tea tree oil. Můžete jej také po kapkách vtírat přímo do vlasů, nebo jej zkuste nakapat do vašeho oblíbeného šamponu, popř. si kupte rovnou šampon, který tea tree oil obsahuje. Bonusem navíc je také to, že tento olej bojuje i proti vším.

Citronová šťáva

Jako další účinný prostředek proti lupům se nabízí citron. Můžete rovnou šťávu vymačkanou z jednoho citronu vetřít do vlasů a nechat působit, anebo šťávu z citronu smíchat s vlažnou vodou a touto vodou pak opláchnout vlasy po umytí.

Březová voda, březový šampon

Lupy zdatně odstraňuje březový šampon, který byl velmi oblíbený za našich babiček. A není důvod, proč po něm nesáhnout i v dnešní uspěchané době. Stejně tak pomůže opláchnout si vlasy březovou vodou – můžete ji koupit, anebo si ji vyrobit z odvaru z březového listí.

Životospráva

A nezapomeňte, že lupy se obvykle tvoří ve vlasech i z toho důvodu, že zanedbáváte správnou životosprávu. Takže když budete pravidelně a vyváženě jíst, dostatečně spát a odpočívat a užijete si i zdravou dávku pohybu, budete s lupy ve vlasech bojovat i zevnitř.

Užijte si krásné vlasy bez lupů!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno