Děti, úklid, po kterém už není ani stopy, ne zrovna pinterestový obývák a chlebíčky, které se ani zdaleka nevyrovnají těm z instagramu. Neblázněte, nezoufejte a přečtěte si, jak i ve vaší situaci být dobrou hostitelkou, u které se návštěvy cítí jako doma.

  1. Nepřehánějte

Pokud čekáte mezinárodní delegaci, tak samozřejmě ze sebe dostaňte to nejlepší, ale rodina, přátelé, kolegové ani sousedé skutečně neočekávají naleštěné kliky a tříchodové menu. Mnohem více hosty potěší příjemná, nenucená atmosféra a klidná hostitelka. To neznamená, že stůl má být prázdný, ale o tom více později.

  1. Ukliďte

Když někoho pozvete (a nejde zrovna o maminku na mateřské s dítětem, po jehož odchodu budete muset uklízet znovu), snažte se alespoň povrchově poklidit. Utřete prach, pokliďte hračky, vyluxujte. Nezapomeňte zkontrolovat stav toalety a umyvadla. Na druhou stranu nemusíte vaši domácnost prezentovat jako sterilní. Pak se návštěva bojí se čehokoliv dotknout.

  1. Začněte s přípravou včas

Půl hodinku před očekávaným příchodem byste se měla začít věnovat aktivní přípravě na návštěvu. Ne, že by šlo o velký prohřešek, ale když návštěva v očekávaný čas zazvoní, a vy je přivítáte rozcuchaná, začnete vehementně dělat místo na boty a pak přijdou do obýváku, kde se po stole válí kde co kromě jídla a pití, nepůsobí to nejlépe. Proto alespoň drobné pohoštění připravte dopředu a ujistěte se, že vše je na svém místě.

  1. Volte vděčné pohoštění

Některé dámy chtějí tak moc pohostit, že experimentují a volí jídla, na která vlastně nikdo není zvědavý. Samozřejmě pokud je u vás sraz vyznavačů zdravé výživy, klidně nabízejte cizrnu a ovesné sušenky, ale v drtivé většině se vyplatí vsadit na klasiku. Chlebíčky, jednohubky, pizza šneky, slaný štrůdl; ze sladkého třeba medovník nebo domácí dezert s tvarohem; tyčinky a oříšky jsou samozřejmostí.

  1. Nezapomeňte na pití

Nejednomu hostiteli se přihodilo, že věnoval tolik pozornosti jídlu, že trochu pozapomněl na pití. V dnešní době téměř nikoho neurazíte vodou, ale mějte v zásobě i jiné nealkoholické nápoje. Pokud před vámi nesedí abstinenti, tak je určitě potěší také nějaký alkohol.

  1. Návštěvě se věnujte

Je přirozené, že chcete být považována za dobrou hostitelku, proto neustále běháte do kuchyně, donášíte další dobroty, odnášíte prázdné talíře a dbáte, aby všichni měli vše, co potřebují, ale myslete na to, že lidé sedící ve vašem obýváku přišli primárně kvůli vám. Proto zpomalte, sedněte si, konverzujte, bavte se, udržujte dobrou náladu. To je nakonec to nejdůležitější z celé návštěvy. Příjemná, vtipná, nenucená konverzace a zábava.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno