Rtěnka by měla být součástí každé ženy, a proto by neměla chybět v žádné kosmetické taštičce. Rtěnka vás zvýrazní a budete v ní vypadat neuvěřitelně sexy a elegantně. Velmi podstatné a důležité bude najít odstín rtěnky, který doplní odstín vlasů a očí. Ale nezapomínejte na péči o rty. Rtěnka na suchých rtech nevypadá hezky.

Jaký vybrat odstín

  • Jasné a rozzářené červené barvy sedí spíše tmavší až snědé pleti.
  • Světlá červená, která má nádech do oranžova, sedí spíše světlejšímu typu pleti.
  • Odstín třešní sedí narůžovělé pleti.
  • Pokud je vaše pleť hodně světlá použijte světlý odstín rtěnky, například růžový.

Zvlhčení rtů

Rty které jsou hebké a pružné jsou velmi sexy. Před spánkem použijte na rty hydratační balzám. To stejné udělejte před nanesením rtěnky.

Ochrana proti slunci

Používejte na rty hydratační balzám s SPF30, který chrání rty před poškozením sluncem.

Peeling

Peeling je velice důležitý k dosažení jemných a hebkých rtů. Peeling rtů dokáže udělat divy. Opravdu není potřeba utrácet za drahé peelingové přípravky. Zvládnete si ho umíchat i vy sami doma. Smíchejte čajovou lžičku pískového cukru a čajovou lžičku medu.

Postup: rty si navlhčete vlažnou vodou a nanášejte peeling pohyby zleva doprava. Poté umyjte. Podle potřeby lze opakovat několikrát za sebou.

Pitný režim

Pitný režim je velice důležitý i pro vaše rty. Pokud budete dehydrované, budou vaše rty suché. Proto se snažte dbát o pořádný pitný režim a pojídání ovoce.

Balzámy

Pokud kupujete balzámy s vůní a voskem, měly by jste je vyměnit za balzámy na přírodní bázi, nebo alespoň ty, které jsou bez zbytečné parfemace s obsahem aloe vera a avokádem.

 

 

Masáž rtů

Masáž rtů provádějte jemným kartáčkem namočeným ve vodě krouživými pohyby. Vaše rty se budou lépe prokrvené a budou vypadat jasnější a přirozeně růžové.

Závěr

Teď už jsou vaše rty svůdné a sexy, nyní udělejte ještě jednu věc, před nanášením rtěnky.  Při aplikaci make-upu na tváře aplikujte velmi tenkou vrstvu i na rty. Postačí vám korektor, nebo při roztírání make-upu přejeďte lehce i rty. Rty se stanou hladšími a rtěnka  na rtech vydrží mnohem delší dobu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno