krevní skupina

Slyšela jste někdy o dietě podle krevních skupin? Že ne? Čtěte dál. Princip tohoto stravování je založený na předpokladu, že lidem, v závislosti na jejich krevní skupině, některé potraviny vyhovují a další jim naopak škodí. To je hlavní důvod, proč trpíme různými potravinovými alergiemi a intolerancemi. Víte, jaké potraviny jsou pro vás podle této teorie vhodné?

  • Krevní skupina A

Lidé s krevní skupinou A, jsou přezdívaní „pěstitelé“. Geneticky jim proto příliš nesvědčí produkty živočišného původu a bude jim lépe se stravou rostlinného původu. Měli by tedy ze svého jídelníčku částečně vyřadit maso, mléčné produkty a vejce, a naopak se soustředit na dostatek čerstvých potravin – ovoce, zeleniny, luštěnin a různých druhů obilnin. Z pohybových aktivit je pro ně nejvhodnější nějaké klidové cvičení, jako je jóga nebo pilates. Obzvlášť jim bude svědčit meditace.

  • Krevní skupina B

Lidé s krevní skupinou B jsou tzv. „kočovníci“. Geneticky je jim dáno chovat zvířata, a přirozeně jim bude vyhovovat strava bohatá na živočišné produkty, jako jsou různé druhy masa, vejce. Naopak by se měli vyhýbat lepku, který jejich střeva zatěžuje. Nesedí jim ani sója a mořské plody. Aktivita je lidi krevní skupiny B vhodná mírná – cyklistika anebo plavání.

hubená žena

  • Krevní skupina 0

Lidé s krevní skupinou 0 jsou tzv. „lovci“. Proto jim vyhovuje velké množství masa a dokáží ho nejlépe ze všech trávit. Zároveň mají největší tendenci přibírat, proto by měli dbát na dostatečné množství pohybu. Vyhýbat by se měli velkému množství ořechů, vajec, mléka a mléčným výrobkům.

  • Krevní skupina AB

Krevní skupině AB, která je úplně nejvzácnější, bude vyhovovat to samé, co lidem s krevní skupinou A nebo B. Protože je svým způsobem záhadou, do velké míry si musí jídelníček sestavit na základě svojí intuice. Nevhodné je pro ne ale červené maso, pohanka nebo kyselé výrobky.

Zkoušela jste někdy dietu podle krevní skupiny? Funguje vám?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno