Zdroj foto: pixabay

Pravidelný úklid máte skvěle zvládnutý. Asi málokterá žena zapomene utřít prach, vysát, vytřít a umýt záchod s koupelnou. Problém přijde v okamžiku, kdy si všimnete, že nějaká věc, co máte doma, je tak špinavá, že ji nejen čistíte minimálně hodinu, ale nejste ji schopna vyčistit stoprocentně. Proto si přečtěte tento inspirativní seznam, trochu si úklid zorganizujte a nenechte špínu zajít příliš daleko. Které věci v domácnosti byste měla jednou za čas vyčistit.

  1. Pračka

Jednou za týden vyčistěte těsnící gumu kolem dvířek pračky a zásobník na prací prášek, Jednou za pár měsíců nezapomeňte na filtr.

  1. Sušička

Po každém sušení vylijte zásobník na vodu. Podle potřeby, tedy po jedné či několika várkách, vyčistěte odnímatelný filtr. Raději si přečtěte návod ke své sušičce, některé filtry jsou doporučovány čistit i na vlhko, jiné pouze na sucho (ty občas vysajte). Jednou za dva měsíce, nemusíte tedy čekat, až se rozsvítí varovná kontrolka, vyčistěte také spodní filtr.

Zdroj foto: pixabay
  1. Myčka

Důkladnou péči o myčku si zajistíte solidní výkonnost. Nejdůležitější je prevence. Nedávejte do myčky nádobí s většími zbytky jídla nebo nálepkami, včas doplňujte sůl i leštěnku. Pravidelně (nejlépe jednou za týden) vyčistěte kartáčkem filtr. Jednou za měsíc zkontrolujte, popřípadě uvolněte trysky. Dle potřeby využijte program samočištění myčky za přidání speciálního čisticího přípravku. V případě problémů zkontrolujte a vyčistěte také filtr hadice.

  1. Sporák

Sklokeramická nebo indukční varná deska se udržuje poměrně snadno, prostě ji utřete. Pro její údržbu používejte speciální prostředky na daný povrch. U plynového sporáku byste minimálně jednou týdně měla vyčistit všechny hořáky i mřížku.

  1. Trouba a digestoř

Rok nečištěná trouba neb digestoř je za trest, proto je při aktivním užívání pořádně „vydrhněte“ jednou za měsíc. Pokud se vám nechce trápit s houbičkou, hadrem a běžnými přípravky, vyzkoušejte odmašťovací pěny, které jednoduše nastříkáte, necháte působit a celkem snadno setřete.

  1. Koše

Koše je třeba vyčistit alespoň jednou za pár týdnů. Ideálně použijte jarovou vodu a nezapomeňte je umýt jak zevnitř, tak zvenku.

  1. Elektronika

Jednou za měsíc věnujte čas a péči svým notebookům, telefonům, televizím a další elektronice. Co je třeba vysát, vysajte, zbytek důkladně očistěte.

Iniciativě, jak pořádně uklidit, se meze nekladou. Proto myslete také na čištění a údržbu oken, dveří, lišt, topení, zásuvek, botníku, auta. Ale pamatujte na heslo: „Všeho s mírou.“ Uklízíme přece proto, abychom spokojeně žili. Nežijeme pro úklid.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno