matka

My ženy máme přirozenou snahu o to, být co nejlepšími matkami. Ačkoli nikdo není dokonalý, a neměly bychom se za případné chybky příliš odsuzovat, existují věci, které bychom si zkrátka mohly odpustit. Které jsou ty nejčastější hříchy, jichž se při výchově dětí dopouštíme?

  • Nedodržujeme slovo

Každému člověku se někdy stane, že zkrátka nedodrží svůj slib. Pokud to ale děláte příliš často, a slibujete dětem odměnu nebo nějaký program, na který se těší, a pak se na to zkrátka a jednoduše vykašlete, může to na dítěti ponechat vážné následky. Jaké? Jedním z příkladů může být obrovská nedůvěra nejprve ve vás, a později v lidi obecně. Neslibujte proto něco, co nedokážete splnit a dbejte, abyste držela své slovo. Vždycky je lepší dítě překvapit než ho zklamat.

  • Při hádkách na sebe s partnerem křičíte

Hádky, zejména ty velmi vypjaté, nejsou zdravé ani pro vaše partnerství, ani rodinu a už vůbec ne dítě. Proto se naučte s vaším mužem o problémech konstruktivně hovořit, a buďte své ratolesti takovým příkladem, jaký byste si přála sama vidět.

matka

  • Snažíte se být za každou cenu „supermáma“

Nikdo z nás není dokonalý, a občas přehnaná snaha může být kontraproduktivní. Nesnažte se všechno zvládat na 100%. Objednejte domů někdy pizzu místo domácí večeře a užijte si uvolněný večer u televize. To si vaše dítě jistojistě užije lépe, než podomácky uvařenou večeři se vzteklou mámou.

  • Nutíte děti dělat věci proti jejich vůli

Vaše dítě ve většině případů ví, co je pro něj dobré. Nesnažte se ho donutit něco dělat, místo toho naopak vnímejte, co vaše ratolest chce. Proto vaši dcerku nenuťte chodit za každou cenu na balet a místo toho ji zapište na kurzy keramiky, o kterých nepřestane mluvit. Buďte ke svým dětem vnímavější, a uvidíte, jakou změnou projdou vaše vztahy.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno