Dnes je možné vyzkoušet mnoho druhů jógy. Ve větších městech máte šanci vybrat si právě tu, která vám vyhovuje svou dynamikou, ale i nejvíce pomáhá při určitých zdravotních obtížích. Ve cvičení se nemusíte omezovat ani v případě, kdy se vám narodilo miminko. Jóga se hodí jak pro vás jakožto ženu po porodu a novopečenou maminku, ale i pro nejmenšího člena vaší rodiny.

Mnoho pozitiv pro zdraví ženy

Baby jóga přináší ženám mnoho blahodárných účinků na zdraví. Patří mezi ně právě takové, které ocení žena v době po porodu. Lze zmínit:

  • podporu krevního oběhu
  • posílení svalů pánevního dna a svalů, které byly přetěžovány během těhotenství
  • zvýšení pružnosti těla
  • posílení imunitního systému
  • zvýšení energie
  • zlepšení psychické odolnosti

Navození celkové harmonie

Hlavní snahou prováděných cviků je navodit relaxaci, kterou žena v této náročné době potřebuje, a zároveň strávit velmi příjemný čas s miminkem. Jóga je velmi pozvolná, jemná a citlivá. Miminkům tyto cviky umožňují lépe poznávat vlastní tělo, rozvíjet jeho pohyby a stále se posouvat kupředu. Dochází též ke zlepšení jejich spánku.

Celé cvičení si bere za svůj základ masáže miminek, které byly prováděné v Indii. Jemné cviky spojuje s uklidňujícími a uvolňujícími doteky. Při pravidelném cvičení se zlepší i manipulace rodiče s dítětem. Maminka se snáze na miminko naladí a pozná, co je mu příjemné. Baby jóga tedy přispívá k nalezení rovnováhy ženy, ale i k vytvoření silné citové vazby mezi ní a dítětem.

Vedení lekcí

V prvním kroku je dobré navštívit profesionálně vedený kurz, kde vás zasvětí do správného provádění cviků. Můžete sem jít s miminkem od narození až do 18 měsíců. Pak již můžete cvičit doma. Během cvičení se využívají různé pomůcky, které děti zaujmou a zpestří společný čas. S sebou si připravte pohodlné oblečení (pro sebe i dítě), pití a nezbytné potřeby pro miminko.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno