Alergie a ekzémy jsou chronická onemocnění lidí, které jsou ve většině případů zabudovány již do genetické výbavy člověka. Nejen z toho důvodu jsou proto jen velmi těžko léčitelná. Přestože existují určité teorie o vzniku alergií a také spousta léků, nikdo vlastně nezná přesný důvod jejich vzniku. Nicméně většina léků dostupných na trhu léčí pouze následky samotné alergie, nikoli jejich příčinu.

Alternativní medicína

Odpovědi proto doktoři (ale často také pacienti) hledají v alternativní medicíně, například ve fytoterapii, neboli léčbě rostlinami. Ta se na důvody vzniku alergií dívá odlišným způsobem než klasická medicína. Zaměřuje se na to, že alergie a ekzémy vznikají především z důvodu „znečištění organismu“. Naše tělo je plné toxických látek, které jsme v průběhu našeho života nasbírali z ovzduší a také nevhodného jídla. Prvním krokem k vyléčení alergií tedy je detoxikace organismu, především pak jater. K tomu vám napomůže například ostropestřec nebo měsíček.

Rostlin, u kterých byly objeveny protiastmatické a protialergické účinky, je několik. Jednou z nejúčinnějších je černý rybíz, a konkrétně pak výtažky z jejich pupenů. Další takové rostliny jsou: bazalka posvátná, roibos nebo perila křovitá. V případě přírodní léčby je zcela zásadní užívat léčiva dlouhodobě a především začít s dostatečným předstihem. V případě alergií na pyl se doporučuje začít už 2 měsíce před sezónou a u celoročních alergií je třeba léčit je po etapách. Doporučují se 3 měsíce intenzivní léčby a poté 2 měsíce pauza.

Pravděpodobně nejúčinnější a nejpřijatelnější pro tělo jsou bylinné tinktury. Ty jsou ale často zavrhovány právě kvůli množství alkoholu, které obsahují.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na