Dalo by se říci kdykoliv má zájem. Pokud vás vídává s háčkem v ruce, bude učení snadnější a zájem o první lekci zřejmě přijde dříve než v opačném případě. Máte-li doma zručnou šikulku (nebo šikulu), háčkování můžete zkusit třeba kolem 5. roku věku. Počítejte ale raději s tím, že něco skutečně uháčkovat svede dítě až kolem nástupu do první třídy.
Jak začít s dítětem háčkovat?
Jednoduše – od řetízku. Nemusíte mu hned vysvětlovat, jak si udělá počáteční uzlík a trápit s ním jeho nezkušené prstíky. Sami nejprve uháčkujte několik oček řetízku a dílko předejte. Namotejte dítku vlnu na prstík, do druhé ruky vložte háček. Ukažte, jak je potřeba háčkovaný řetízek prsty přidržovat.
Do čeho se pustit dál?
Jakmile dítko zvládne uháčkovat řetízek, pracujte na sjednocení oček – snažte se, aby každé očko řetízku mělo zhruba stejnou velikost. Tohle určitě nepůjde hned, chce to cvik a vytrénovaný háčkovací grif, ale malou háčkařku či háčkovače je dobré vést k určité preciznosti hned od začátku. Potom se spolu pusťte do krátkých a posléze dlouhých sloupků.
Knihy o háčkování
Pěkných knih o háčkování je celá řada, pokud váš potomek této krásné ruční technice podlehl, zkuste mu v knihovně vypůjčit knihu.
Tak příjemné háčkování!
Více článků najdete na portálu mamci.cz