To, že mnohé maminky nevycházejí dobře s penězi, není dnes žádným tajemstvím. Dítě je v dnešní době přepych, který stojí každý měsíc nemalý obnos peněz a zvlášť pro matky samoživitelky je starání se o svého potomka po finanční stránce velmi náročné. Proto se maminky často uchylují k šetření a my vám zde na něj dáme pár tipů.

1. Bazary

Na co kupovat draze nové oblečení pro děti, když z něj stejně brzy vyrostou? Oblečení potom nelze výhodně prodat ani jinak zužitkovat, navíc některé kousky si děti v obchodě vyprosí a poté je ani nenosí. To vám však nemusí být tolik líto, když nakupujete oblečení z bazaru. Nejen že tak prospějete naší planetě a zefektivníte tak jejich využití, ale také značně ušetříte! Oblečení v bazaru totiž většinou stojí oproti novému jen zlomek ceny. Navíc se nemusíte omezovat pouze na něj, ale můžete zde zakoupit třeba třeba i sportovní výzbroj nebo hračky. A kdo by neznal třeba Mimibazar.

2. Kupónové portály

Další zajímavou alternativou je sledování kuponových portálů, které shromažďují zajímavé akce, slevy a kupóny. Velice zajímavý portál na slevy je třeba PromoKupon.cz, na kterém naleznete obrovské množství slev pro mnoho různých e-shopů. Jezdím z nich je například obchod pro maminky Feedo, který nabízí zajímavé slevy a často také slevové kódy, které se opravdu vyplatí.

3. Secondhandy

Tady je to podobné jako u předcházející kapitoly, nakupování z druhé ruky je zkrátka opravdu výhodné. Vaše dítě přece nepozná, že nové tričko či tepláky vlastně nejsou úplně nové, zato vaše peněženka to pozná citelně. Můžete tak svému dítěti udělat radost a utratit přitom za takový nákup méně peněz, než kdybyste si šla sednout s kamarádkou na kávu.

4. Slevy a výprodeje

Doteď jsme se bavili převážně o oblečení, jak však ušetřit na spotřebních věcech, za které utrácíte měsíčně hromadu peněz? Počkejte si přece, až budou ve slevě. Poté můžete koupit pár balení navíc do zásoby a ty vám tak vydrží do další akce a vy tak můžete opět nakoupit výhodněji a ušetřit. Vyplatí se i prolistovat si letáky a zvážit, jestli se kvůli zajímavé akci nevyplatí se vypravit do vzdálenějšího obchodu a nakoupit tam levněji.

5. Sdílení

Sharovat neboli sdílet se dnes dá už mnoho věcí, ať už se jedná o sdílení věcí hmotných, nebo na internetu těch nehmotných. Maminky se mohou domluvit na koupi jednoho zboží pro dvě a více dětí. Víte například, že váš Davídek si rád chodí házet na koš s Honzíkem? Domluvte se s jeho rodiči a pořiďte jim balón na půl. Dva balóny přece nepotřebují a vy tak ušetříte. Nebo se takto můžete domluvit při objednávání z e-shopu, abyste nemuseli platit poštovné 2x. Nakoupené věci můžete také půjčovat ostatním lidem v okolí, na to se vyplatí třeba služba Půjčím.to.

——————Komerční článek—————–

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno