Zdroj foto: sabon.cz

Tahle kosmetika vás zaujme svým vzhledem, důrazem na ženskost i použitými ingrediencemi. A při bližším seznámení podlehnete její vůni i jemné textuře. A přesto byly počátky zcela nenápadné. Na začátku všeho totiž stáli dva kamarádi.

Otevřeli si svůj malý obchod s mýdlem v Tel Avivu a pojmenovali ho Sabon. Tehdy je nejspíš ani nenapadlo, jaký úspěch budou jejich jedinečné receptury a důraz kladený na kvalitní přírodní ingredience mít.

Izraelské tradice se snoubí s láskou k přírodě australských domorodců

Sabon totiž staví na zvláštním mezikontinentálním spojení. Původní recepturu na mýdlo si oba přátelé přivezli ze svých cest po Austrálii. Brzy jí však vtiskli svůj vlastní jedinečný podpis. A toto spojení se stalo základem dnes velmi oblíbené značky středomořské kosmetiky.

Ideální startovací podmínky – Středomoří to s vůněmi zkrátka umí

Pokud se podíváme na historii parfémů, překvapí nás, jak dlouhá a rozmanitá je. Kupříkladu oblast Levanta (což je dnešní oblast Libanonu, Jordánska, Sýrie, Palestiny a samozřejmě také Izraele) byla svou vonnou kosmetikou známá už před několika tisíci lety.

Ingredience prověřené staletími – bylinky i minerály z Mrtvého moře

V Česku můžete kosmetiku Sabon pořídit v české lokaci e-shopu Sabon.cz. A rozhodně nejde jen o mýdla, k dispozici je i množství další kosmetiky (včetně dekorativní), ale třeba i čistící prostředky určené pro domácnosti, vonné svíčky apod.

Dominují jim bylinky a minerály z Mrtvého moře. Jedinečným znakem jsou pak rozmanité vůně, na kterých si značka opravdu zakládá. Pohladí smysly a navodí tu správnou náladu. Přísady v kosmetice a dalších výrobcích pak pečují o krásu a zdraví vaší pleti, ať už právě děláte cokoliv.

A na co se můžete těšit?

  • Sůl,
  • bahno a řasy z Mrtvého moře,
  • olivový olej,
  • bambucké máslo,
  • esenciální oleje ze středomořských rostlin (květů, ale třeba i plodů)
  • a mnoho dalšího.

V každém jednotlivém výrobku tak najdete vše potřebné pro svou pokožku. Pečlivě zvolené kombinace ingrediencí jí dodají měkkost, hebkost, pevnost i nezbytnou výživu.

Ale vraťme se ještě k prvnímu mýdlu Sabon, které spatřilo světlo světa. Zajímá vás, čím zákazníky tak uchvátilo? Byla to nepochybně unikátní vonná kombinace z pačuli (známé přísady do parfémů, laicky bychom ji mohli označit jako hluchavku původem z tropů), levandule (typický symbol Středomoří, kupodivu také z čeledi hluchavkovitých) a vanilky (což je vlastně vonná orchidej z oblasti střední Ameriky).

Sabon tak svým zákazníkům nabízí důvěrně známé tóny, ovšem doplňuje je vždy nějakou exotickou ingrediencí (v tomto případě pačuli). Nemusíte se tedy bát přílišné výstřednosti, ale ani unylé šedi. Izraelská kosmetika této značky má zkrátka v sobě onu nevšední jiskru, kterou na ní už od počátku tak obdivujeme.

Nevíte, kde začít? Vyzkoušejte některý z výrobků „základní trojice“

Všeobecně platí, že s novinkami se nejlépe seznámíme skrze něco, co je nám povědomé. A právě proto Sabon zařazuje do své základní řady kosmetiky sprchový olej, tělový peeling a hydratační krém.

Sprchový olej se vyznačuje rychlou aplikací a hloubkovou hydratacíTělový peeling se postará o maximální hladkost vaší pokožky, přitom však dbá na to, aby ji nijak neporušil a nenarušil. Hydratační krém je pak onou příslovečnou tečkou, která celý proces úspěšné završí. V podání Sabonu si snadno vyberete všechny tři výrobky tak, aby skvěle ladily k sobě a navzájem se tak „nepřebíjely“ co do vůní nebo vlastností.

A zapomenou nesmíme ani na mýdla všech tvarů, velikostí i barev. Na to je Sabon opravdu expert. Chcete si udělat radost nebo hledáte nevšední, a přitom praktický dárek pro své blízké? Jiskřivé středomořské mýdlo se stopou australské rafinovanosti se vždycky hodí: Více se dozvíte na stránkách Sabon.cz.

——————–Komerční článek——————

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno