Zdroj foto: trenyrkarna.cz

Není na světě nic krásnějšího než vztah matka vs. dcera vybudovaný na vzájemné lásce a důvěře. Která z nás nesní o tom, že se jí dcera jednou bude svěřovat s první láskou i problémy, které budou tížit její mysl? Tohle přání se nám může splnit, je třeba ale důvěru a vzájemný vztah budovat už od úplného začátku.

Zdroj foto: trenyrkarna.cz

Vztah mezi maminkou a dcerou je jedinečný

Vztah mezi matkou a dcerou je často poměrně složitý. Obě jsou ženy, tedy bytosti emočně založené. Dcery touží po tom, aby se maminkám vyrovnaly. My maminky zase toužíme po tom, aby se dcera vyvarovala chyb, které jsme jako mladé dělaly my. Zároveň sníme o tom, že náš vzájemný vztah bude laskavý, něžný, kamarádský, ale i spiklenecký. Holky prostě drží spolu.

Už jak se dcera narodí, musíme si ujasnit, jaký vztah s ní chceme mít. Odmalička je taky třeba pěstovat vzájemnou důvěru, dávat jí najevo, že za námi může přijít s každým problémem. I když to možná bude úplná prkotina. Vždy dceru vyslechneme a bez zbytečných emocí a křiku se snažíme společně najít řešení. Mnohdy to chce hodně sil, časem se to ale promění v rutinu.

Puberta jako zkouška pevnosti vztahu

Velkou zkouškou vzájemného vztahu je puberta. Bouřlivá doba, kdy se maminka i dcera vymezují, osobnost se dere na povrch. Kromě těchto projevů s nástupem puberty nastávají i tělesné změny. Dívkám rostou prsa, stávají se z nich ženy. Nejvyšší čas vyrazit do obchodu se spodním prádlem.

Hurá na nákupy

Už je to tady. Okamžik, o kterém jste vždycky věděla, že jednou přijde. Pořád jste ale doufala, že je ještě dost času. Najednou, jako mávnutím kouzelného proutku, se ta malinká holčička, kterou jste ještě nedávno vozila v kočárku, začala měnit v ženu a potřebuje koupit podprsenku. Nedá se nic dělat, čas nejde zastavit. Vydejte se na nákup a nakupte kvalitní dámské spodní prádlo.

Zdroj foto: trenyrkarna.cz

Jak vybrat spodní prádlo pro mladou dívku?

Dřív nebylo běžné, aby maminka s dcerou zašly do obchodu a společně nakupovaly spodní prádlo. Doba se naštěstí mění, nestydíme se před sebou, společný nákup spodního prádla je naprosto normální záležitostí.

Začněte výběrem kvalitní podprsenky

Dost možná se dcera bude stydět za to, že už jí rostou prsa. Vysvětlete jí, že na tom není nic špatného a poohlédněte se po kvalitní podprsence.

  • Naučte dceru, jak se má změřit a jak má dobře vybraná podprsenka vypadat. Vysvětlete jí, že podprsenka nesmí nikde tlačit ani škrtit, ramínka se nesmí zařezávat do kůže, ale ani padat.
  • Otevřete si tabulku velikostí a podle naměřených hodnot vyberte správnou velikost To je totiž základ.
  • Nepodceňujte ani výběr materiálu. Ten by měl být prodyšný a příjemný na tělo.
  • Kupte dívce nejen podprsenku na běžné nošení, ale taky sportovní podprsenku.
  • Držte se zásady, že podprsenka musí být pohodlná.
  • Nebojte se krajek, ani barviček.
  • Ptejte se, co se dívce líbí. Klidně kupte i nějaký ten odvážnější kousek. Přeci jen se ve škole budou převlékat (třeba na tělocvik) a vy určitě nechcete, aby se právě vaše dcera stala terčem posměchu. Navíc tím podpoříte její sebevědomí.
  • Nezapomeňte k podprsence dokoupit taky odpovídající spodní kalhotky. Jejich výběr už bude hračka.

Náš tip: Užijte si nákupy obě dvě. Zkuste dceru nechat, ať vybere nějaké spodní prádlo ona vám.

Zdroj foto: trenyrkarna.cz

První podprsenka není jen tak obyčejným kouskem prádla. Dokládá, že dívka vstupuje do další etapy svého života. Nezmenšujte nijak tento důležitý okamžik, podpořte dívku správným výběrem spodního prádla. Vzpomeňte si na svá mladá léta. I vy jste byla v pubertě citlivá na svůj vzhled. Sdílejte tyto vzpomínky s dcerou, bude to další krok ke zdravému vzájemnému vztahu, o kterém sníte.

—————–Komerční článek——————-

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno