Zdroj foto: envato

V současné situaci je i přes postupný návrat k normálnímu životu ideální nakupovat na internetu, což platí i pro dětské oblečení. Je ale možné tento sortiment nakoupit zcela bez rizik?

On-line nákupy oblečení

V počátcích panovala k nakupování v e-shopech jistá nedůvěra, což se však začalo postupem času měnit. Nakupující se přesto dlouho obávali on-line objednávek oblečení a obuvi. I to ale změnilo, a to dosti výrazně Aktuální si Češi na internetu nejvíce pořizují právě oblečení, obuv a módní doplňky. Často se přitom nakupují i dětské oděvy, a to nejen díky komfortu, ale také díky možné finanční úspoře. Pořizovací ceny totiž bývají v e-shopech obecně nižší a navíc lze využít akce na Feedo.cz, případně další slevy. V posledním roce pochopitelně měla na využívání internetových obchodů vliv i pandemie koronaviru SARS-CoV-2, díky níž vzrostl podíl nakupujících v e-shopech z 39 na 54 %.

Lze nakoupit dětské oblečení na internetu bez rizika?

Zdroj foto: feedo.cz

Nakupování na dálku může být spojeno s určitými specifickými riziky, což platí především pro oblast oblečení. Samozřejmě si ho totiž nemůžete vyzkoušet, ačkoli některé e-shopy nabízejí možnost nechat si poslat více velikostí a následně nepadnoucí kusy vrátit. Navíc nemusíte mít jistotu, že vám přijde to, co jste si objednali a někdy vám dokonce nemusí přijít vůbec nic. V tomto ohledu se zdá jako vhodné řešení dobírka, tedy nikoli platba předem, nicméně ani v tomto případě nemůžete mít jistotu, že se v balíku nachází to, co jste si objednali, protože byste jej museli otevřít před svědkem. Přesto existuje jedno dosti jednoduché řešení – nakupujte pouze u prověřených prodejců.

Co dělat, aby oblečení dokonale padlo?

Jak už jsme naznačili výše, při on-line nákupu dětského oblečení si vaši potomci obvykle nemohou dané oděvy vyzkoušet. Proto byste měli nakupovat pouze v internetových obchodech, ve kterých je u každého produktu obsáhlá fotogalerie, stejně jako podrobnější popisky. Samozřejmostí by pak měly být nejen uvedené velikosti, ale v optimálním případě rovněž přesné rozměry. Rodiče by zároveň měli dokonale znát dětské velikosti, protože takto minimalizují riziko, že objednané oblečení nebude sedět. Jistě, při nákupu na dálku máte ze zákona 14denní lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodů, takže nic neriskujete, na druhou stranu se stále jedná o zbytečnou komplikaci navíc.

On-line nákup dětských botiček

Dětské boty představují samostatnou kapitolu. Pokud dítěti nebude sedět oblečení, není to ideální, ale špatně sedící obuv může znamenat značné nepohodlí, čemuž byste měli předejít. Právě u dětí musí být navíc bota dostatečnou oporou, neboť se noha v tomto věku teprve formuje. Proto výběr dětských botiček rozhodně nepodceňujte. U on-line prodejce by tedy měly být u jednotlivých produktů přesné rozměry, nebo alespoň tabulka velikostí. Rodiče by pak samozřejmě měli znát velikost dětských nožiček. Jejich změření je přitom jednoduché. Stačí, když si váš potomek stoupne na čtvrtku, vy označíte rozměry a následně změříte vzdálenost mezi palcem a patou.

———komerční článek———-

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno