Maminky tuší, že zaměstnání od rána do večera, na směny, nebo s častými pracovními cestami není možná se školkovými dětmi. Proto zvažují změnu své kariéry. Na tu je mohou připravit kurzy účetnictví, ale i další obory.

Uvědomují si, že právě na mateřské, později na rodičovské dovolené, je ideální doba na to, aby přemýšlely, co budou dělat až jim děti odrostou a budou se muset vrátit zpátky do práce. Některé ženy mají už při malých dětech možnost pracovat částečně z domu pro svého původního zaměstnavatele, jiné si takovou možnost přivýdělku teprve hledají.

Pokles příjmů rodiny nutí maminky hledat další přivýdělek

Pandemie koronaviru trvá téměř už rok, následkem je zvýšená nezaměstnanost a snížení mezd, což má dopad na celkové příjmy rodiny. Jestliže je v danou chvíli žena v domácnosti kvůli péči o malé děti a pobírá rodičovský příspěvek, může tento stav z dlouhodobého hlediska domácnost negativně ohrozit.

Internet sice nabízí tipy, jak ušetřit peníze na mateřské dovolené, nicméně utažení opasku nemusí stačit. Navíc omezení výdajů, jako jsou jídlo, oblečení a zábava může mít špatný vliv na zdraví (kupování levnějších potravin, omezení ovoce a zeleniny) a psychickou pohodu.

Doba digitalizace a práce z domova naskýtá další možnosti

I v současné době lze najít pozitiva a není jich málo. Doba digitalizace se zrychluje a nabídek na práci z domova na tzv. home office přibývá. V některých případech je ale nutné doplnit si kvalifikaci, v tu chvíli přichází na řadu rekvalifikační kurzy. Ty lze absolvovat za relativně krátký čas od několika týdnů po pár měsíců. Na rozdíl od vysoké školy, kdy je minimální doba studia 3 roky, je tato forma vzdělání opravdu rychlá.

Např. kurzy účetnictví v Brně jsou zaměřené především na praxi, novou práci si tak najdete snadno, a to v brzké době po absolvování kurzu. Zaměstnavatelé na certifikát hodně slyší, obzvlášť pokud si vyberete akreditovaný kurz od MŠMT. K rekvalifikaci se můžete přihlásit po celé České republice, nabídka je opravdu rozmanitá, a to nejen v Brně a Praze, ale i celé řadě menších okresních měst.

Rekvalifikační kurzy účetnictví maminky hravě zvládnou

O kurzy účetnictví mají zájem především maminky s malými dětmi. Možná i proto je nabídka přizpůsobená jejich časovým možnostem. Studium probíhá nejčastěji v sobotu či v neděli. Lekce se tak dají skloubit s hlídáním dětí.

Pusťte se do rekvalifikace s vaší kamarádkou

Nejen, že se naučíte nový obor nebo si aktualizujete své znalosti z dob studií, ale na kurzech potkáte také mnoho zajímavých nových tváří. Jaké jsou další výhody?

  • Je to skvělý způsob odreagování od dětí, což potřebuje každá žena.
  • Procvičíte si myšlení a logické uvažování a po získání osvědčení o rekvalifikaci se vám zvýší sebevědomí a budete se cítit podstatně lépe a jistěji.
  • Absolvování pracovního pohovoru pro vás bude jednodušší a zvýší se vám šance, že uspějete.

Praktické příklady v e-learningu, když budou děti spát

Během odpoledního spánku dětí si můžete probíranou látku procvičit v e-learningu, který je součástí ceny kurzu. Pravidelné opakování teoretických znalostí a počítání dalších příkladů vám zaručí, že zvládnete zkoušku bez sebemenších zádrhelů. Zodpovědný přístup se vyplatí!

Tip! Jste aktuálně na úřadu práce? Požádejte jej o proplacení celé ceny kurzu.

——————Komerční článek——————

 

 

 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno