Zdroj foto: pixabay

Pití málokterého čaje má tak mnoho pozitivních účinků na naše zdraví jako právě čaj zelený. Jistě už jste slyšeli o protirakovinotvorných účincích zeleného čaje, o jeho schopnosti osvěžit nebo o účincích na imunitu organismu. To však zdaleka není všechno.

Antikarcinogenní účinky

Podle mnoha studií má protirakovinotvorné účinky, neboť antioxidant katechin, který obsahuje, blokuje enzym urokinázu, který vylučují právě rakovinotvorné buňky. Kromě toho třísloviny také obsažené v zeleném čaji zpomalují proces stárnutí buněk.

Zvyšování obranyschopnosti

Hraje významnou úlohu při zvyšování obranyschopnosti organismu, neboť má antibakteriální a desinfekční účinky. V neposlední řadě se uvádějí i antivirotické účinky zeleného čaje, čehož je možné využít při současné situaci poznamenané rozšířením viru koronavirus.

Osvěžení v zimě i v létě

Dokáže osvěžit jak tělo, tak mysl. Teplý zelený čaj nejspíše použijete v zimě, studený naopak v parném létě. A protože zelený čaj obsahuje kofein, který se uvolňuje na rozdíl od kávy postupně, vydrží vám bdělost a osvěžení mnohem déle.

Zdroj foto: pixabay

Prostředek proti vysokému krevnímu tlaku

Zelený čaj účinně dokáže účinně snižovat vysoký krevní tlak i cholesterol, a tím snižuje také riziko infarktu myokardu a mozkové mrtvice.

Lepší spánek

Ačkoliv se to na první pohled může zdát jako protimluv, protože zelený čaj obsahuje kofein, jeho pravidelné pití přes den utlumí neurologické potíže i poruchy dýchání během spánku, tedy spánkovou apnoi.

Redukce hmotnosti

Pomáhá i při snižování hmotnosti, protože dokáže nastartovat rychlejší metabolismus i rychlejší spalování tuků. Pro zdárné hubnutí dodržujte i pravidelný jídelníček a dostatek pohybu.

Žaludeční a střevní potíže

Mírní žaludeční a střevní potíže, a to především ty, které jsou vyvolány překyselením organismu. Pijte tedy zelený čaj vždy, když jste se přejedli sladkého a tučného jídla.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno