deodorant

Existuje mnoho výhod domácího deodorantu, nejdůležitější pravděpodobně je ten, že používáte přírodní ingredience. Vyhýbání se umělým přísadám a chemikáliím podpoří váš imunitní systém a vaše tělo vám za to poděkuje. Zdá se, že kosmetický průmysl a (i my) jsme zapomněli, že pocení je přirozený proces a nezbytná součást fungování těla. Pocení pomáhá odstraňovat toxiny z těla skrz kůži a pot a reguluje teplotu našeho těla.

Komerční deodoranty

Komerční deodoranty (antiperspiranty) obvykle obsahují drsné chemikálie, jako je hliník, parabeny, syntetická vůně, mastek nebo triklosan. Tím, že vytvoříte vlastní deodorant, můžete se vyhnout těmto nepříjemným přísadám. Vyvinuli jsme si myšlenku, že pocení je špatné a že se mu musíme vyhnout za každou cenu. Pocení není problém, je přirozenou součástí člověka. Nemáme v úmyslu zablokovat své potní žlázy způsobem, jakým se v naší moderní kultuře prezentujeme (pomocí silných, chemicky „vylepšených“ antiperspirantů). Měli bychom se potit svobodně, ale bez nepříjemného zápachu.

Složky, které snižují zápach těla

Složky, které mohou přirozeně snížit pach těla, jsou například:

  • Prášek do pečiva (skvělá složka, která neutralizuje pachy),
  • Kokosový olej (obsahuje kyselinu laurovou, která je antimikrobiální látkou, která bojuje proti bakteriálním a virovým infekcím),
  • Levandulový olej (má antibakteriální vlastnosti).

Recept na domácí deodorant

Příprava nám zabere maximálně 5 minut.

Ingredience:

  • ½ šálku kokosového oleje,
  • ½ šálku prášku do pečiva,
  • 40-60 kapek vybraného esenciálního oleje – volte podle toho, co vám voní.

Příprava:

  • Kokosový olej dejte do malé misky.
  • Přidejte prášek do pečiva a esenciální oleje.
  • Pořádně promíchejte.
  • Skladujte ve skleněné nádobě se vzduchotěsným uzávěrem.

Důležitost stravy

Vůně těla je přímo ovlivněna jídlem, které jíme. Zdravá a ekologická strava může přirozeně zlepšit váš zápach. Chlorofyl je vnitřní čisticí prostředek, který přirozeně řídí vůni těla. Zavedení potravin do vaší stravy, která obsahuje chlorofyl, jako zelená listová zelenina, vám pomůže udržet zdravý tělesný zápach. Chlorofyl se také vyskytuje v případě potravin, jako je chřest, brokolice, celer, okurky, kapusta, špenát, petržel, máta a bazalka.

Varování

Když přestanete používat konvenční deodoranty/antiperspiranty, zjistíte, že váš tělesný zápach se zvyšuje, protože toxiny jsou uvolňovány z vašeho těla po letech chemického náporu. Prosím, nezastavujte se v této fázi, buďte trpěliví a nechte vaše tělo detoxikovat. Je to přirozený proces, který se zlepší. Můžete se zbavit toxinů rychleji suchým kartáčováním kůže, zejména kolem podpaží. Sauna a cvičení mohou také rychleji eliminovat toxiny z vašeho těla. A samozřejmě nezapomeňte pít spoustu vody, tak také urychlíte svůj čistící proces.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na