Hloubkové čištění mikrovlnné trouby je těžká a špinavá práce. Navíc si nikdy nemůžete být jisti, že vaše mikrovlnná trouba je skutečně dokonale čistá a hlavně netoxická pro potraviny. Jeden takový netoxický a snadný způsob, jak pořádně vyčistit svou mikrovlnnou troubu vám předvedeme v tomto článku. Vše, co budete potřebovat, je mísa, citron, voda a jablečný ocet.

Citrony

Nejprve si nakrájejte citrony na plátky o šířce asi 3 mm – jako byste si chtěli nakrájet citron do nápoje pro osvěžení. Poté je dejte do misky, která je ze tří čtvrtin naplněná vodou. Citrony jsou vůbec všestrannou surovinou v kuchyni – můžeme je použít do různých nápojů a pokrmů a využít je také při čištění – a to nejen mikrovlnné trouby. S jejich pomocí se například zbavíte zabarvení na plastových krájecích prkýnkách. Citrony jsou jemný desinfekční prostředek.

Jablečný ocet

Následně do misky s vodou a citronem přidáme asi 6 lžic jablečného octa. Jako všechny ostatní druhy octa, má i jablečný ocet silné mikrobiální vlastnosti, takže je to skvělý způsob čištění vašeho domova. A na rozdíl od ostatních čisticích prostředků, které se prodávají jako „zázrak na čištění“, neobsahuje jablečný ocet žádné škodlivé složky. Ocet může dezinfikovat stejně dobře jako bělidlo. A navíc je bezpečnější pro vaši rodinu.

Další postup

Misku s takto připravenou citronovo-octovou směsí umístíme do mikrovlnné trouby a pustíme ji na co nejvyšší teplotu po dobu 6 až 10 minut. Uvidíte, jak se voda začne vařit a z misky bude unikat pára. Právě tato pára je zodpovědná za hloubkové vyčištění vaší mikrovlnné trouby. Po ukončení čištění otevřete mikrovlnnou troubu. Ucítíte příjemnou vůni. Opatrně vyjměte misku s vodou (pozor, bude horká) a setřete vysráženou páru z mikrovlnné trouby.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

2 KOMENTÁŘE

  1. jenomže grilovací spirály jsou v troubě schované za plechem, tak to je na nic. ke spiralam se nedostanete

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno