Jistě jste již mnohokrát slyšela, že se máte oblékat a líčit podle toho, jaký jste typ ženy. Při určování typu jsou rozhodující teplé a studené tóny (vašich očí, vlasů, pleti). Pojďme trochu zabrousit do tajů těchto zákonitostí.

Teplé a studené barvy

Nejvíce problémů ženám (a lidem obecně) dělá rozlišování teplých a studených barev. Někdy na to prostě nemáte ty správné buňky. Pomozte si obyčejnou duhou. Jestliže si duhu pomyslně rozdělíte na poloviny, pak získáte na jedné straně barvy tzv. teplé (červená, oranžová a žlutá) a na druhé straně barvy tzv. studené (zelená, modrá a fialová). Samozřejmě nic není definitivní a některé teplé barvy mohou mít studený nádech, zatímco studené barvy zase nádech teplý: např. taková červená, která přechází do fialova, je více studená než červená, která přechází do oranžova; stejně tak zelená, která přechází dožluta, je teplejší než zelená, která přechází do tyrkysova nebo modra… Čistě teplé jsou většinou odstíny hnědé (ale i tady se najdou výjimky), krémové, zatímco čistě studené jsou odstíny šedé. Bílá a černá jsou neutrální, ale vždy vyzkoušejte, zda se k vám hodí – sedí totiž spíš studeným typům.

Teplý a studený typ

I lidé se dělí podle tohoto třídění na teplé a studené typy. Teplý typ jste, když máte hnědé oči a světle nebo tmavě hnědé vlasy, nebo zrzavé vlasy a obecně vlasy s nádechem dozlatova. Studený typ jste, když máte modré, zelené nebo šedé oči a vlasy blond, hnědé nebo černé s nádechem dostříbrna. Zajímavé je, že podle tohoto dělení byste měla nosit i šperky: k teplým typům se budou více hodit zlaté, ke studeným stříbrné.

S tímto dělením nevystačíme u dalších typů, ale je velmi důležité kritérium: zatímco jarní a podzimní typ inklinují spíše k teplým tónům, letní a zimní spíše ke studeným tónům.

Jarní typ

Jak poznáte, že patříte k jarnímu typu žen? Velmi jednoduše. Jste jemná, téměř éterická bytost. Máte pleť jasné broskvové barvy. Dobře se opalujete. Vlasy máte blond nebo světle hnědé, někdy i dozrzava. Oči můžete mít modré, zelené, šedé, ale i hnědé.

A jaké barvy byste měla nosit? Jasné a zářivé a přitom jemné. Hodí se korálová, meruňková, lososová atd. Neměla byste nosit čistě černou ani kombinaci bílé a černé. Šperky vybírejte zlaté. Líčení volte jemné, vynechejte výrazné černé oční linky, řasenku můžete zvolit v barvě očí.

Letní typ

Jak poznáte, že jste letní typ? Máte bledou pleť, světlé až středně hnědé vlasy a modré, modrozelené, šedozelené, ale někdy i hnědé oči.

A jaké barvy volit? Bude vám slušet modrá, zelená, tyrkysová, ale i červená s nádechem do fialova. Šperky volte spíše stříbrné. Líčení vybírejte decentní, oční stíny spíše v chladných barvách (modrá, zelená, fialová), řasenky ne černé, ale raději šedomodré a vyhněte se výrazným očním linkám.

Podzimní typ

Jak se pozná podzimní typ? Málokterý typ je tak výrazný jako ten podzimní. Máte světlou, broskvovou nebo zlatavou pokožku a vlasy nejspíš do zrzava, červena nebo mahagonova. Oči budete mít nejčastěji hnědé – od oříškově hnědých až po tmavě kaštanově hnědé, ale mohou být i zelené nebo modrozelené. Možná máte pihy.

Co vám bude slušet? Budou to všechny teplé odstíny: žlutá, tmavě žlutá, oranžová, červená, cihlová, hnědá a béžová. Vsaďte raději na tmavší barvy než na světlé odstíny. Líčení volte v přírodních tónech, ale rozhodně se nebojte červené až rudé rtěnky, která vás dokonale zvýrazní.

Zimní typ

Ani zimní typ nepřehlédnete. Máte krásnou jemnou pleť s chladným nádechem, vlasy tmavě hnědé nebo černé a oči modré, tyrkysové, šedé, hnědé nebo dokonce téměř černé.

Co bude slušet ženě, která je zimní typ? Barvy volte chladné, bude vám sedět třeba námořnická modř, červené barvy s namodralým odstínem, zelenomodré odstíny, ale i kombinace černé a bílé. Ideální řasenka je černá, jako jedinému typu vám budou velmi slušet černé linky, stíny vybírejte v chladných barvách, ale i v hnědé s chladnějšími podtóny, a rtěnku můžete mít jak červenou, tak i růžovou.

Rada na závěr: Nebojte se experimentovat a zkoušet různé kombinace. Sama uvidíte, které barvy a jejich kombinace vám budou slušet a ve kterých se budete cítit dobře. Náš článek je pouze návodem, jak začít.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

3 KOMENTÁŘE

  1. Sice vodítko, ale mnohdy značně zavádějící. Jsem jasný letní typ, ale tmavá modrá a šedá mi dodají nezdravou barvu, naopak broskvová a žlutá mě rozzáří. V bílé vypadám také nemocně, béžová a smatanová mi jdou s pletí lépe dohromady. Z letních barem mě oživí tyrkysová, ale stejně tak mi sedí khaki. Prostě ne každý se vejde do škatulky.

    • Článek pojímá tematiku značně zjednodušeně. Letní typ může všechny barvy, ale vždy jen chladný odstín. Bílou ne jasnou ale lomenou do stříbrna nebo jak jste psala smetanová. Letní typ má více typů jasný, chladný a tlumený. Takže řídit se jen radami tohoto článku nelze.

    • Tak já jsem tedy také letní typ , tmavě modrá a šedá mi také nesluší , ale ani žlutá ne . Sluší mi bílá a světle modrá . A narodila jsem se uprostřed léta – že by ten typ byl podle toho ?

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno