Jestliže nosíte kontaktní čočky a jste aktivní ženou, pak se jistě také líčíte nejen do práce. V případě, že kombinujete kontaktní čočky a make-up, pak byste měla dodržovat správný postup.
V první řadě je vhodné očistit obličej odličovacím mlékem a poté důkladně umýt ruce. Poté vyjměte čočky z pouzdra a nasaďte je v obvyklém pořadí do očí. Jakmile máte čočky v očích, pak můžete začít s nanášením make-upu. Jestliže si také líčíte víčka, pak pod stíny naneste make-up, který zamezí drolení stínů. Stejně tak linky nanášejte pod spodní řasy a nad horní řasy. Snížíte tak případné odrolení tužky do oka.
Na konci dne, kdy se chystáte do postele, si opět důkladně umyjte ruce. Z očí poté vyjměte kontaktní čočky, které opláchněte v čistém roztoku a vložte do pouzdra s čerstvým roztokem. Až poté si můžete odlíčit obličej. Důvod je jednoduchý. Nedojde ke znečištění čoček a případnému zanesení nečistot, při jejich dalším použití, do vašich očí.
Nošení kontaktních čoček v průběhu těhotenství
V průběhu života ženy dochází k mnoha hormonálním změnám a těhotenství je jednou velkou hormonální bouří. Mnoho těhotných žen v tomto období řeší, zda mohou nosit kontaktní čočky. Jistě vás uklidní, že v průběhu těhotenství nedochází k poškození zraku při používání kontaktních čoček.
Některé ženy v průběhu těhotenství zaznamenaly vyšší dráždivost očí. V případě, že jste těhotná a vaše oči nesnesou kontaktní čočky, na které jste byla zvyklá, je vhodné navštívit svého očního lékaře. Ten vám doporučí vhodnější variantu kontaktních čoček. V případě pouze mírného podráždění může dojít pouze ke zkrácení doby nošení.
Některé nastávající maminky mohou zaznamenat podráždění očí a také jejich zarudnutí. To může být příčinou změny zakřivení rohovky. V takovém případě je nutné tento stav konzultovat se svým očním lékařem. K dalším nepříjemným projevům patří také syndrom suchého oka. Ve většině případů pomohou vhodné oční kapky, ale jsou ženy, které mají syndrom suchého oka tak silný, že nemohou čočky v průběhu těhotenství nosit.
Společně s těhotenstvím a hormonálními změnami ve vašem těle může dojít ke změně množství dioptrií. V mnoha případech se jedná o přechodnou záležitost, ale známe také ženy, u kterých se jednalo o změnu trvalou. Špatné, rozostřené vidění je důvod, proč navštívit
Nošení kontaktních čoček v průběhu menopauzy
Ženy zažívají velmi nepříjemné a také psychicky náročné období svého života v průběh menopauzy. Ta je však přirozenou součástí života každé ženy. Ženské tělo přirozeně snižuje produkci ženských pohlavních hormonů. S tím jde ruku v ruce syndrom suchého oka. Máme pro vás několik typů, jak na suché oči nejen během menopauzy.
Snažte se vyhýbat klimatizovaným místnostem a průvanu. V autě nenastavujte větrák přímo do vaší tváře. Udržujte vlhkost vzduchu přibližně na 60%, dochází tak k pomalejšímu vysychání očí. V suchých místnostech používejte vlhké utěrky nebo ručníky na radiátoru. Při práci na počítači, dodržujte pravidelné přestávky, kdy necháte vašim očím odpočinout. Pokud máte možnost dívejte se do zeleně. Také při přílišném slunečním záření používejte kvalitní sluneční brýle. Také dostatečný pitný režim pomůže při snížení projevů syndromu suchého oka.
Dodržování těchto pravidel vám pomůže zmírnit nebo minimalizovat projevy suchých očí při nošení kontaktních čoček. Nejlepší je však použít také kvalitní zvlhčující kapky. Ty by neměli obsahovat konzervační látky a fosfáty.
Jaké používat kontaktní čočky při hormonálních změnách?
Ať už jste těhotná nebo v přechodu, doporučujeme vám používat kontaktní čočky s co nejnižší frekvencí výměny. Takovou variantou čoček jsou jednodenní kontaktní čočky. Tyto kontaktní čočky jsou hygieničtější. Nemusíte se o ně nijak starat a čočky jednoduše každý den máte čisté a nezávadné. V případě, že zvolíte silikon-hydrogelové čočky, pak máte jistotu, že budou vaše oči v maximálním pohodlí po celý den.
———–Komerční článek———–