Naše intimní partie dostávají během let zabrat. Porod, věk, ale i úraz. Problémem však není jen estetické hledisko, ale často i funkční problémy. Změny intimních partií často snižují kvalitu sexuálního prožitku. Co s tím?

Plastické úpravy ženského genitálu prodělávají v posledních letech velký boom. Je to i díky tomu, že ženy se více zajímají a řeší svůj sexuální život a jeho kvalitu. Operace nejsou tak frekventované jako úpravy prsou a liposukce, ale čísla v posledních letech nejsou malá a jsou stále na vzestupu.

Problémem je snížená elasticita podslizničního vaziva. Komfort není snížen pouze v sexuální oblasti, ale problém jsou i záněty, nejčastěji pochva a močový měchýř. Změny má na svědomí porod, ale i věk.

Nejžádanějším zákrokem je labioplastika, úprava stydkých pysků. Ztráta jejich elasticity ženu limituje nejen v sexuální oblasti, ale třeba i při sportování nebo hygieně. Při operaci se zmenšují malé stydké pysky, současně se může upravit jejich tvar.

Rejuvenace

Omlazení genitálu je novinkou poslední doby. Jedná se o komplexní operaci. Dochází k úpravě pochvy, poševního vchodu a hráze. Plastický chirurg zpevní kůži pochvy, tím dojde k větší citlivosti a lepšímu sexuálnímu prožitku.

Omlazení lze provést i bezbolestně a to pomocí ultrazvuku a radiofrekvenčních vln. Dochází k intenzivnímu ohřevu všech vrstev tkáně a tím k lepšímu prokrvení. Zároveň procedura podporuje novotvorbu kolagenu a elastinových vláken v ženských partiích. Dochází k dlouhodobému zlepšení pružnosti a pevnosti tkáně. Přístroj lze použít k podpoře hojení poporodních poranění. Procedura je bezbolestná a neinvazivní. Přístroj se začíná objevovat i v ordinacích gynekologů.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na