žena pivo

V zimě je občasné „hřešení“ mnohem jednodušší než v létě, přestože léto k němu svým krásným počasím, atmosférou (a koneckonců i příležitostmi) láká mnohem víc, než zima. Zatímco v chladnějších dnech drobné nedokonalosti, pár kilo navíc nebo bříško poměrně snadno zamaskujeme volnějším oblečením, v létě už to tak snadné není. Přestože je zeleninová salát v horkém letním dni jednoznačně nejlepší volbou, občas si zkrátka chceme dopřát. Věděla jste, že některé potraviny si můžete dopřát téměř bez výčitek, i přestože si hlídáte figuru? Které to jsou?

  • Popcorn

Popcorn je celozrnnou obilovinou, a je přirozeně bezlepkový, a navíc plný zdraví prospěšné vlákniny. To, co ho dělá nezdravým je tuk, ve kterém je obalený, ale také různé chemické příchutě, jimiž ho výrobci obohacují. Pokud je řeč o zdravém popcornu, samozřejmě se nebavíme o tom klasickém pytlíkovém, ale o zrnech, která jsou k dostání v obchodech (nejen) se zdravou výživou. Doma si ho vyrobíte poměrně snadno v hrnci, a pokud to nepřeženete s olejem a solí, můžete si ho dopřát co hrdlo ráčí.

popcorn

  • Pivo

Která Češka by neměla ráda pivo? Snad každá z nás si ho čas od času dopřeje, pěkně vychlazené na zahrádce anebo grilovací party. V tomto případě je hlavní problém nikoli v samotném pivě, ale v množství, které většina z nás (s přehledem) překračuje. V jedné rozumné porci piva (zhruba půllitr pro ženu a litr pro muže) totiž najdeme zdraví prospěšné vitamíny skupiny B, minerály a antioxidanty. Pozor si dejte na nezdravá jídla, která pivo často doprovázejí.

  • Brambory

Fámy o tom, že brambory jsou nezdravé, jsou skutečně jen fámy. Ve skutečnosti brambory uvařené ve slupce obsahují jen velmi málo kalorií, a to, co je dělá „nezdravými“ a tučnými jsou věci, které do nich přidáváme – hromada másla a soli. Proto si je dopřejte jen tak, opečené na grilu.

No a závěrem je možné doporučit snad jen: dopřávejte si, co vám chutná, ale nezapomeňte na staré známé (a pravdivé) pořekadlo „všeho s mírou“.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno