Dnešní video je posledním ze série Těhotenství. Téma je jasné – porod.

Protože jsem přenášela, lékař na mi na poslední prohlídce doporučil indukci, vyvolávaný porod. Já si však velmi přála porodit spontánně a vymínila jsem si pár dní na to, aby se porod rozeběhl sám. Využila jsem řadu postupů doporučených pro domácí vyvolání porodu – nechala jsem si aplikovat opakovaně akupunkturu, doma jsem praktikovala akupresuru, pila čaj z maliníku, jedla lněné semínko a nechyběly ani intimnosti s manželem 🙂 (téměř naordinované lékařem).

Večer před plánovanou indukcí jsem si ještě udělala relaxaci s meditací, při které jsem si “povídala” s miminkem a stejnou noc mi začaly porodní bolesti. Dvě hodiny na to odtekla plodová voda, což byl signál k odjezdu do porodnice.

Tam jsem absolvovala úvodní vyšetření a pak jsme nějakou dobu strávili v čekárně (z důvodu akutního císařského řezu jiné maminky). Poté už jsem mohla s manželem jít do porodního boxu, který byl vybavený i vanou, takže jsem mohla využívat úlevové polohy v teplé vodě.

Přála jsem si co nejméně zásahů lékaře a co nejméně medikace. Obojí se mi splnilo. Rodila jsem za přítomnosti skvělé porodní asistentky a mého manžela, bez prostředků na tišení bolesti a oxytocin jsem dostala jednorázově až po porodu placenty, pro lepší zavinování dělohy. Jedinou invazí byl provedený nástřih, který mi byl tak dobře ošetřen, že jsem již několik dní po porodu byla téměř bez bolesti.

Skvělé bylo, že jsme mohli mít po narození dcery plný bonding, tedy dvě hodiny jsme byli spolu, dcera mi ležela na bříšku a proběhlo i první přisátí.

I když celý porod hodnotím jako velmi náročný, zároveň byl nesmírně krásný a jedinečný a jsem šťastná, že jsem byla respektována a vše proběhlo podle mých představ.

Ráda bych tímto ještě jednou poděkovala celému týmu oddělení porodnice a šestinedělí Městské nemocnice Ostrava, zejména pak úžasné porodní asistentce paní Karin Masné.

Naše videa a jejich popisy nenahrazují lékařskou péči.

****************
EMAIL: sarka4martin@gmail.com
****************

Podívejte se na jedno z mnoha videí a rad užitečné v porodnici. Portál mamci.cz Vám přináší informace a rady o porodu. Nejen pro nastavající maminky, ale i pro nastávající tatínky.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno