olej

Vlasy jsou oslabeny pokaždé, když je barvíte, sušíte, kulmujete nebo žehlíte. Dále pak jim škodí sluneční světlo, sůl z vody u moře, chlor z bazénů na koupališti. Zdraví vlasů ovlivňujte vaše strava, stres, zdravotní stav a léky, které užíváte, hormonální změny a nedostatky vitamínů a minerálů. Použití speciálních ošetření může být nejlepším způsobem, jak udržet své vlasy v dobré kondici. Abyste se vyhnuli přidaných chemikáliím, zkuste si připravit vlastní léčbu na poškozené vlasy.

Pravidelné ošetřování vlasů

Pravidelné ošetření vlasů pomáhá eliminovat roztřepené vlasy a dokonce opravit poškozené, rozštěpené konce. Co je skvělé, je, že si léčbu na vlasy můžete připravit doma a existuje velká šance, že už máte všechny potřebné ingredience ve své kuchyni – například olivový olej. Dodává vlasům lesk a snadno se vymývá z vlasů, mimo jiné velké výhody.

Léčba na vlasy z olivového oleje

Příprava vám zabere asi tři minuty a připravíte si 3-4 dávky (záleží to samozřejmě na délce vlasů). Připravíte si celkem asi 125 ml.

Ingredience:

  • 120 ml olivového oleje (na jeho kvalitě záleží),
  • 10 kapek rozmarýnového esenciálního oleje,
  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje,
  • 3 kapky esenciálního oleje z citronové trávy (lemongras).

Postup:

  • Olivový olej nalijte do malé mísy.
  • Přidejte všechny esenciální oleje a dobře promíchejte.
  • Můžete skladovat v malé vzduchotěsné nádobě s rozprašovačem pro snadné použití.

Použití:

Aplikujte směs na ošetření vlasů na suché vlasy tak, že začínáte kořínky a pracujete směrem ke konečkům. Vlasy by měly být rovnoměrně pokryté. Obalte vlasy v teplém ručníku. Nechte působit po dobu 30-40 minut. Opláchněte a poté omyjte šamponem, abyste zajistili odstranění přebytečného oleje. Pokud si nejste jisti, použijte šampon dvakrát.

Použité ingredience a jejich význam

Olivový olej

Používání olivového oleje k ošetření vlasů není nic nového. Používá se po celá staletí ke zvýšení lesku, měkkosti, plnosti a dokonce k posílení vlasů. Obsahuje klíčové složky, jako je kyselina olejová, kyselina palmitová a skvalen. Jedná se o změkčovadla, které činí vlasy měkké a poddajné.

Esenciální oleje

Přidání těchto esenciálních olejů dále zvyšuje kvalitu ošetření vlasů:

  • Rozmarýn je skvělý pro řídnoucí vlasy. Pomáhá při růstu a tloušťce vlasů zvyšováním buněčného metabolismu.
  • Levandule obsahuje antimikrobiální vlastnosti, zabraňuje vysoušení vlasů a pomáhá eliminovat stres, což samo o sobě může stimulovat růst vlasů a zdravé vlasy.
  • Lemongrass je skvělý doplněk vzhledem ke své schopnosti léčit pokožku hlavy a posílit vlasové folikuly. A pokud máte lupy, lemongrass pomůže také s nimi!

Varování

Používání olivového oleje je obzvláště vhodné pro strukturované, kudrnaté, silné, suché nebo poškozené vlasy. Pokud máte jemné vlasy, použijte menší množství, nebo nahraďte olivový olej kokosovým olejem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na