plavky

Nevíte si rady, který typ a střih plavek bude slušet vaší postavě? Všechny chceme vypadat skvěle, i když nemáme zrovna dokonalou postavu. Vyzkoušely jste toho v kabince už spoustu a pořád to nejsou ty pravé? S našimi radami už si s výběrem plavek poradíte a nestrávíte v obchodě tolik času.

Postava typu hruška

Horní polovina těla je opticky užší než spodní část, úzký pas, široké boky. Najděte takové, které opticky srovnají nepoměr mezi horní a dolní polovinou těla. Základem je vybrat spodní díl v tmavší barvě a horní díl ve světlejší nebo barevné. Vyhledejte obchod, kde můžete zkombinovat jinou velikost horního a dolního dílu plavek. Vršek může být i vzorovaný, puntíkovaný nebo vodorovné proužky. Širší boky zamaskujete i plavkami se sukýnkou.

 

Postava typu jablko

Máte větší bříško, které přechází v hrudník. Pas je neznatelný. Snažíme se zamaskovat větší bříško. Pozornost se bude soustředit na odvedení pozornosti od problémové partie. Vyberte jednodílné plavky, dobrou volbou jsou mírně vykrojené plavky s véčkovým výstřihem. Pomoci zamaskovat mohou také plavky se zpevněným a nařaseným středem. Bříško skryje i „sukýnka“ začínající pod prsy a konče u kalhotek. Opticky jsou lichotivé i plavky na jedno rameno nebo se zavazováním za krkem. V posledních letech si ženy oblíbily i tzv. tankiny.

Postava typu přesýpací hodiny

Jste majitelkou ženské postavy, pro muže ideální. Větší poprsí, širší boky, úzký pas. Tady máte do jisté míry volnou ruku, tomuto typu postavy sluší spousta střihů. Jen je potřeba se držet zásady, aby jeden díl plavek nebyl výraznější než druhý a nepoutal tak zbytečně pozornost. Pokud přece jen chcete zakrýt širší boky, zvolte s širším pasem nebo se sukýnkou a zároveň upoutejte pozornost na prsa.

 

Postava typu chlapecká

Vaše postava je atletická, s plochým břichem, nevýrazným pasem. Jste přirozeně štíhlá. Vaší snahou bude zdůraznit ženské křivky. Vybírejte plavky, které vám přidají v oblasti boků a prsou. Sáhněte po dvoudílných plavkách, kdy horní díl bude zdobený, nařasený nebo s výrazným vzorem. Pokud se necítíte ve dvoudílných plavkách, sáhněte po jednodílných plavkách s okatým vzorem na bocích nebo po monokinách.

 Větší poprsí

Vyhledejte plavky, které zpevní poprsí, vyztužené nebo alespoň s kosticí. Plavky by měly mít širší ramínka nebo zavazování za krkem. Vyhněte se bohatému zdobení, vzorům a volánkům.

 

Menší poprsí

Zde jsou vzory a zdobení naopak žádoucí. Push-up podprsenka zvýrazní objem. Volte veselé barvy, vyhněte se tmavým barvám a nechte si poradit se správnou velikostí, nic nesmí odstávat ani vytékat.

Široká ramena

Základem je odpoutat pozornost od ramen, výběrem zajímavého spodního dílu. Sáhněte po originálních bikinách na zavazování.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na