Pokud je vrchol vašeho štěstí konečně přijít domů a sundat si podprsenku, asi jste zatím nenarazila na žádnou, která by vám perfektně padla. Většina českých žen nevěnuje výběru podprsenky dostatečnou pozornost. Jaké jsou nejčastější prohřešky a jak tedy vybrat správně?

Nejčastější chyby  při výběru podprsenky

 • Příliš volný obvod.
 • Zadní část podprsenky je výše než přední část.
 • Při zdvihnutí rukou nad hlavu se podprsenka posune nahoru.
 • Malé košíčky – prsa buď vypadávají nebo se přelévají. Poznáte také po sundání podprsenky podle narudlých míst v měkké tkáni prsa.
 • Příliš tenká ramínka.

První kroky na cestě vaší osobní podprsenkové revoluce by měly vést do specializovaného obchodu se spodním prádlem s dobrými recenzemi na prodavačky. Ty jsou schopny vaši velikost určit pravděpodobně lépe než vy. Možná budete muset přežít pár trapných momentů, ale vyplatí se to. Pokud však chcete zjistit své pravé míry sama, řiďte se následujícími radami.

Jak vybrat podprsenku?

 • Vezměte krejčovský metr a změřte obvod pod prsy. Automaticky však nevybírejte podprsenku s obvodem, který jste naměřila. Je třeba počítat s elasticitou materiálu, proto klidně zvolte obvod o něco užší.
 • Zapněte na nejvolnější háček. Až se podprsenka povolí, využijete další dva. Když máte podprsenku zapnutou na nejvolnější háčky, měla byste být schopna mezi ni a vaše záda vsunout maximálně tři prsty. Ze začátku se budete cítit poněkud svíravě, ale vaše prsa vám za dokonalou oporu poděkují.
 • Zkontrolujte ramínka. Ty plní pouze podpůrnou funkci, neměla by nést váhu vašich prsou. Neměla by se zařezávat, raději zvolte ramínka širší.
 • Vyberte správný košíček. Na internetu existuje kalkulačka, jak od obvodu přes prsa odečtete obvod pod prsy a podle tabulky určíte svůj košíček. Můžete se vydat touto cestou, pokud tedy objednáváte online, nebo prostě v obchodě vyzkoušejte. Pokud košíček vytváří efekt dvojitých prsou, je příliš malý. Pokud se krabatí, je příliš velký.
 • Zkontrolujte kostice. Kostice mezi prsy musí perfektně přiléhat. Není-li tomu tak, máte podprsenku malou. Zároveň se soustřeďte na to, aby kostice kopírovala celou linii vašeho prsu až k podpažní jamce.
 • Dobře se prohlédněte. Při zdvihnutí rukou by se podprsenka neměla ani hnout. Zepředu, zezadu i zboku musí perfektně sedět. Vyzkoušejte při pohybu i vsedě.

Investice do podprsenky se jednoznačně vyplatí. Nejen, že vám dobře padnoucí podprsenka zvedne sebevědomí a budete se cítit mnohem lépe, ale rovněž si správně zvolenou velikostí podprsenky nezaděláváte na dlouhodobé zdravotní problémy.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

3 KOMENTÁŘE

 1. Možná se teď jako stařec nechám předělat na ženckou, abych byl IN, a tak si tenhle článek schovám.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno