Také většinou vybíráte zejména podprsenky, aby vám padly a zvýraznily či naopak upozadily vaše poprsí, podle toho, co zrovna potřebujete? Napadlo vás někdy, že i správná volba kalhotek může vaši postavu vylepšit – tedy to krásné zdůraznit a nedostatky šikovně zakrýt? Jak tedy vybrat vhodné kalhotky?

Typy postav

Ne každá máme dokonalou postavu a krom toho: co je vlastně dokonalá postava? Je to typ přesýpacích hodin (tedy větší prsa, úzký pas a širší boky), nebo útlá jakoby chlapecká postava? Někomu se líbí typ hruška (menší prsa, užší pas a širší boky), jinému zase typ jablko (větší prsa, trošku bříško, štíhlé nohy), jsou i typy žen ve tvaru papriky (široká ramena, nemusí mít nutně velká prsa, normální pas a útlé boky).

Nevybírejte ani příliš malé, ani příliš velké prádlo

Mnoho štíhlých žen si zbytečně vybírá příliš velké prádlo, které pak vytváří nehezké záhyby pod oblečením, popř. nevkusně vykukuje anebo odstává. Stejně tak plnoštíhlé ženy sáhnou často po prádle o velikost až dvě menší, v domnění, že tím „zhubnou“. Vybírejte prádlo skutečně podle vaší velikosti, vždy se přeměřte (velikost se může měnit) a volte prádlo, které vám dokonale padne a bude i příjemné na nošení.

Prádlo pro typ přesýpací hodiny

Vaše postava je takříkajíc téměř dokonalá. Budou se vám hodit klasické kalhotky, bokové kalhotky i tanga (pokud jste spíše štíhlá). Můžete směle sáhnout po korzetu, i když jeho zpevňovací triky nepotřebujete.

Prádlo pro velmi štíhlé, chlapecké ženy

Vy potřebujete přidat jak na objemu prsou, tak na objemu boků a zadečku. Prsa zvýrazní push-up podprsenky nebo balconette podprsenky, kalhotky volte s volánky, mašličkami, prostě všechny takové, díky kterým v patřičných partiích nabydete. Vhodný je i dobrý korzet, který vás stáhne v pase a naopak zvýrazní zadeček a boky, ale samozřejmě i ňadra.

Prádlo pro ženy typu hruška

Zatímco podprsenku můžete volit jako ženy předchozího typu, kalhotky vynechejte bokové i tanga, volte kalhotky s vyšším sedem, nebo můžete vsadit i na stahovací kalhotky. Zatímco pěkně tvarují bříško i boky, popř. stehna, dnes existují většinou takové, které nechají vyniknout pěknému zadečku (nezplošťují ho).

Prádlo pro ženy typu jablko

Podprsenky můžete volit sportovní, s větším vyztužením ramínek, které dobře ponesou váhu prsou. Kalhotky pak klasické, s vyšším sedem nebo stahovací.

Prádlo pro ženy typu paprika

Máte-li široká rameny a přitom menší prsa, můžete opět sáhnout po push-up podprsenkách nebo balconettkách. Zadeček zvýrazníte klasickými kalhotkami s volánky či mašličkami.

Silnější stehna

Jste celkově spíše drobná, ale trápí vás silnější nohy, resp. stehna. Sáhněte po kalhotkách s nohavičkou. Ty krásně sjednotí vaše boky, zadeček i stehna a odpoutají pozornost od příliš silných stehen. I stahovací kalhotky se vyrábějí ve variantě s nohavičkou.

Bezešvé prádlo

Pro všechny typy postavy se například do šatů a kostýmků hodí bezešvé prádlo, které nikde nevykukuje a nevytváří záhyby.

Materiál

Na běžné nošení je určitě lepší nosit bavlněné či hedvábné prádlo, protože tak zamezíte vzniku různých infekcí a mykóz. Na večer, kdy slibujete partnerovi vášnivé milování, se samozřejmě hodí slavnostní prádlo s krajkami, korzet apod. Toto prádlo může být vyrobeno i z umělých vláken, protože jej zřejmě na sobě nebudete mít dlouho.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno