Celulitida, jinak známá jako „pomerančová kůže“ je především estetický problém, se kterým se v současné době potýká snad každá z nás. Vzhled kůže je ve velké míře podmíněný geneticky a některé z nás mají k tvorbě celulitidy větší sklony. V tomto případě často ani nezáleží na tom, zda jsou ženy štíhlé nebo mají plnější tvary. Je poměrně náročné se „pomerančové kůže“ úplně zbavit, nicméně existují způsoby, kterými můžete vzhled své pokožky ve velké míře zlepšit. Zapomeňte na drahé „zázračné krémy“, které udávají, že vás celulitidy zbaví přes noc. Pakliže jí skutečně chcete zmírnit, nehledejte žádná rychlá řešení, ale změňte své návyky. Co všechno pomůže vzhled vaší pleti zlepšit?

Jezte zdravě

Zdravý jídelníček je něco, co ovlivňuje vzhled našeho těla z více jak 70 %. Pokud nezačnete jíst zdravě, bude pro vás velmi obtížné se pomerančové kůže zbavit. To, co nazýváme celulitidou jsou totiž tukové buňky, které se zvětší, jsou vytlačovány proti kožnímu povrchu a tímto způsobem se vytváří právě ony pověstné nevzhledné ďolíčky. Abyste se tuku zbavili, jezte stravu bohatou na čerstvou zeleninu a ovoce a pokuste se naopak vysadit příliš tučná a sladká jídla. Velkým pomocníkem pro vás budou také potraviny, které zrychlují metabolismus.

Zařaďte do své rutiny pravidelný pohyb

Pravidelný pohyb je další nezbytně nutnou záležitostí. Abyste tuk „spálili“ je nezbytně nutné ho rozhýbat. Ideální je kombinace aerobního (běh nebo rychlá chůze) a anaerobního pohybu (posilovací cvičení). Nejlepší cviky na celulitidu jsou dřepy, výpady a zanožování.

⦁ Pijte dostatek čisté vody

V neposlední řadě je důležité pravidelně doplňovat tekutiny. Za jednu z příčin vzniku celulitidy bývá označována také dehydratace. Pokuste omezit nápoje s vyšším obsahem kofeinu a alkohol. Místo toho pravidelně pijte dostatek vody nebo bylinné čaje.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na